Четвер, 25 Квітня, 2024

Топ найромантичніших місць у Полтаві

Напевно, кожне місто в Україні має хоча б одне найромантичніше місце, куди збігаються усі закохані. Полтава не стала виключенням й poltava-future підготувала шість ідеальних місць для романтичного вечора чи фотосесії.

Біла альтанка

Одна з найгарніших альтанок у Полтаві була побудована більше століття тому. Її по праву називають символом міста. З цього місця відкриваються неймовірні краєвиди на обласний центр та річку Ворсклу. 

Під час Другої Світової війни німецькі загарбники розібрали споруду й облаштували на її місці зенітно-артилерійський пункт.

Відновили пам’ятку вже у 1954 році. Під час відкриття було наголошено, що вона не відновлена, а споруджена лише на подобі тієї, яка існувала до початку воєнних дій.

Біла альтанка стала справжнім символом у місцевих жителів. Тут проводять весільні фотосесії, роблять пропозицію та просто насолоджуються краєвидами.

До речі, дев’ятиметрова споруда є другою у рейтингу “Сім чудес Полтави”.

Алея каштанів

Справжня ботанічна пам’ятка природи розташувалася у самому серці обласного центру. Століття тому, на честь святкування 300-річчя династії Романових, на цьому місці висадили триста каштанів. 

Майже через сорок років тут почали реставраційні роботи. Зокрема, вздовж алеї з’явилося асфальтне покриття (ширина 7 метрів), змінили огорожу та демонтували залізничну колію, яка у декількох місцях перетинала алею.

У 1970 році, рішенням обласного виконавчого комітету, Каштанова алея отримала статус “Ботанічної пам’ятки природи місцевого значення”.

Наприкінці 20 століття (1999 рік), з нагоди святкування 1100-річчя Полтави, на вході до алеї встановили “Глобус Полтави”. Місцеві називають його “Колобок”.

Через декілька років, величні каштани стали аварійними деревами. Їх демонтували й відразу ж висадили нові.

Кругла Площа

Основна “візитівка” обласного центру, від якої можна дістатися в будь-яку точку міста. 

Перше, що “кидається” в очі туристам та місцевим – Монумент Слави. Його встановили ще на початку 19 століття. 

Далі, Корпусний сад, який теж з’явився у ті ж часи, що Монумент Слави. Вісім алей, більш ніж сімдесят видів дерев, клумби троянд та півоній – це місце надзвичайно романтичне й точно варте уваги.

Дендропарк

Чарівна пам’ятка природи, яка має площу більш ніж 120 гектарів. 

Ще за часів Полтавської битви, ця територія була незайманою дібровою. Проте, у часи німецьких загарбницьких дій, майже усі зелені насадження були знищені. Відновлювати парк розпочали лише на початку 60-років минулого століття.

Для того, аби відновити зелені масиви, із сусідніх дендропарків “Софіївка”, “Тростянець” та “Олександрія” було надіслано безліч посадкових матеріалів.

У 90-ті, дендропарк перебував у занедбаному стані, ділянку з колекційними рослинами розграбували, повсюди було сміття, а у віддалені частини масиву звозили побутове та будівельне сміття.

Тривалий час, усі красоти цього місця знищували самі відпочивальники, адже це місце найдоступніше та найбільше для усіх жителів Полтави.

У 2008 році, завдяки розробленому проєкту “Відродження” звичайною вчителькою англійської мови Откидач Ольгою Андріївною, Полтавський парк отримав шанс на “друге дихання”. Учні гімназії №9 та небайдужі містяни розпочали масштабну кампанію, аби вберегти красу природи.

Від 2011 року, завдяки спільним зусиллям міської влади та громадян, дендропарк відновився, а ставки врятовані від обміління.

Тут є чимало оглядових майданчиків, алей, галявин, річок. Поруч з другим ставком можна побачити дерев’яну будівлю, яка належала Миколі Скліфосовському, відомому російському нейрохірургу.

Мальовничий куток, який зветься “Полтавською Швейцарією”, на ярах та косогорах має величні дуби, клени, берези, сосни, ялини, акації та шовковиці. Саме через такий “букет” зеленої краси, ця місцевість й отримала таку назву серед місцевих.

Загалом, дендропарк поділений на десять зон:

  1. Діброва;
  2. Бузковий гай;
  3. Долина між першим та другим ставком;
  4. Яківчанський (Шведський) ліс;
  5. Лісостеп;
  6. Північна балка;
  7. Колекційна ділянка;
  8. Центр (між третім та четвертим ставком);
  9. Від Дослідної станції до кінця четвертого ставка;
  10. Східна долина.

Бузковий гай

Усього за тридцять кілометрів від Полтави розташувалося видатне селище Диканька, про яке відомо у всьому світі. Ця неймовірна пам’ятка природи захоплює усіх туристів, а пропозиція руки та серця чи романтична фотосесія стане незабутньою.

За легендами, родина Кочубеїв страждала від туберкульозу, а коли захворіла Ганна, донька Віктора Павловича, йому порадили висадити алею бузка. Лікар запевнював, що запах цієї рослини покращить загальний стан дівчинки й відразу ж, з усіх куточків, почали звозити та висаджувати бузок.

Як тільки квіти зацвіли, Ганна розквітла й почала краще себе почувати. Проте, щойно бузок зів’яв, дівчинка померла.

Кажуть, її душа залишилася у гаю, а пташки й досі співають для неї пісні.

Музей весілля

Для поціновувачів справжнього українського весілля, варто проїхати за смт Диканька (в сторону міста Гадяч) всього шість кілометрів до козацького містечка Великі Будища. Адже саме там знаходиться неймовірний музей весілля, у якому збережені: весільне плаття нареченої, якому більше п’ятдесяти років, меблі, вишиті рушники, сорочки та скриня нареченої.

Цей музей унікальний й тим, що після церемонії одруження у сільраді чи в РАЦСі, молодята можуть пройти традиційні українські обряди. Також, молодят пригощатимуть весільним короваєм, шишками та медяниками.

До речі, у містечку знаходяться безліч природніх та історико-культурних пам’яток (Писарщинський лісопарк, Фесенкові горби, будівля колишнього Великобудищанського Преображенського жіночого монастиря, Свято-Троїцька церква та інші).

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.