Понеділок, 29 Квітня, 2024

Бійці проти кібератак: освітня програма технічного університету в Полтаві

Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” один із найпопулярніших вишів серед абітурієнтів, які хочуть придбати IT-спеціальності. Чому? Наприклад, тому, що цей навчальний заклад розвиває освітню програму, яка навчає працювати у сфері кібербезпеки. Ті, хто опанував навички віртуального бою, легко зможуть боронити інформаційні системи та комп’ютери, забезпечити роботу інтернету та сайтів. Далі на poltava-future.

Сформували кадровий потенціал

Але перш ніж навчати студентів, викладачі непогано підготувалися. У 2021 році співробітники Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” стали учасниками проєкту USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України”. Це проєкт, який зміцнює інформаційну та комп’ютерну безпеку України. Як цього досягали в академічних умовах ВНЗ? Спочатку сформували кадровий потенціал у сфері кібербезпеки. А якщо точніше, то підвищували кваліфікацію викладачів.

Захід стартував у червні 2021 року, а вже у вересні педагоги університету змогли поділитися зі своїми вихованцями новими методиками та знаннями. Але науково-педагогічна спільнота університету не бажала зупинятися на досягнутому. У 2023 році відбувся великий тренінг для викладачів, студентів та співробітників університету, присвячений проблемам захисту інформації та кібербезпеки. Про це повідомляв медіацентр Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”.

Корисними технологіями та порадами поділилися фахівці СБУ Полтавської області та детективи-техніки департаменту кіберполіції. Наприклад, як уникнути умисних злочинних дій в інтернеті та захистити персональні дані від шахраїв. Тоді ж була презентована сучасна освітня програма “Кібербезпека”, яка містить нову спеціальність вишу “Кібербезпека та захист інформації”.

Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”. Фото із сайту wikipedia.org

Гнучкість та практика

Освітня програма “Кібербезпека” стала, наче магнітом для молодих талантів, впевнені експерти технічного університету. І не дивно, адже нова науково-педагогічна методика має багато переваг. Наприклад, гнучкість — кожен студент зміг створити свій особистий навчальний шлях, обираючи поглиблене вивчення дисциплін, які йому особливо цікаві.

Крім того, педагоги вишу чудово розуміли, що реальний досвід — найкращий вчитель. А тому 180 годин практики забезпечили якнайшвидший розвиток молодих фахівців. І ще студенти отримали можливість взяти участь у міжнародних програмах академічної мобільності. Ну і звісно, для учнів було запропоновано сучасне обладнання — аудиторії університету оснастили найновішими гаджетами від світових брендів: “Apple”, “Lenovo”, “HP”.

Мета освітньої програми — підготовка фахівців, здатних вирішувати складні теоретичні завдання та усувати практичні проблеми інформаційної та кібернетичної безпеки держави. А також сформувати вміння застосовувати технології захисту інформації, комп’ютерних систем та мереж.

Аудиторії університету оснащені новітнім обладнанням. Фото із сайту nupp.edu.ua

Юридичні знання плюс IT-освіта

Що саме почали вивчати студенти? Насамперед основи інформаційної та кібернетичної безпеки, комплексні системи захисту інформації. Крім того, слухачі лекцій дізналися про спеціальні методи обробки даних у телекомунікаційних системах. І про криптографічні системи, протоколи.

Учні освоювали технології виявлення вразливості вебресурсів та хмарні технології. Самостійно намагалися розробляти алгоритми захисту вебзастосунків. Запам’ятовували архітектуру комп’ютерів та комп’ютерну схемотехніку. Не залишили поза увагою програмування, операційні системи, теорію інформації та кодування. Вивчали менеджмент інформаційної безпеки та технології розслідування діяльності хакерів. Оцінювали ризики інформаційної сфери бізнесу.

До того ж автори освітньої програми пропонують посилене вивчення правових дисциплін. Студенти здобували відомості про законодавчу, нормативно-правову базу України, міжнародні юридичні стандарти у сфері захисту інформації. І таке гармонійне поєднання правознавства з технічними знаннями робить людину по-справжньому висококласним, різнобічним фахівцем.

Презентація освітньої програми “Кібербезпека”. Фото із сайту nupp.edu.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.