Четвер, 19 Вересня, 2024

“Володарі” роботів та сонця: освітні програми техуніверситету в Полтаві

У 2022 році співробітники Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” презентували освітні проєкти, які потім швидко впровадили в науково-педагогічну практику. Завдяки потужному інтелектуальному потенціалу кафедр автоматики, електроніки та телекомунікацій виникли цікаві та своєчасні програми для студентів — це “Відновлювальна електроенергетика, та енергопостачання електричного транспорту”, ​​а також “Робототехніка та автоматизовані системи управління”. Далі на poltava-future.

Фото із сайту wikipedia.org

Гроші — на вітер

Чи потрібно розробляти саме такі програми? Наприклад, чому все більше уваги приділяється відновлюваним ресурсам? Річ у тому, що звичні джерела енергії, якими користується людство, повільно, але невпинно вичерпуються. Крім того, людям усе складніше добувати газ, вугілля та нафту, а перероблення цих корисних копалин негативно впливає на довкілля. До того ж ціна енергії, отриманої з традиційних джерел, неухильно зростає.

Тому не дивно, що знадобилися фахівці, які можуть проєктувати та створювати генератори альтернативної енергії. Також потрібні майстри, здатні раціонально та безпечно експлуатувати джерела відновлюваних ресурсів. Без професіоналів у цій сфері економіки дуже складно зробити Україну по-справжньому енергонезалежною.

Фото із сайту poltava.to

Програмування та цифровізація захисту

Розвиток альтернативної енергетики неможливий без інноваційних методик, а отже, науково-дослідні процеси в галузі відновлюваних ресурсів обов’язково просунуть уперед високотехнологічне виробництво та IT-технології. Студенти стали вивчати не лише принципи роботи сонячних та вітрових електростанцій, а й мікропроцесорну техніку, диспетчеризацію та автоматичне керування генераторами та акумуляторами енергії. А також метрологію та засоби обліку у сфері відновлюваної енергетики.

Майбутнім фахівцям, зрозуміло, знадобилася складна обчислювальна техніка та навички програмування. До того ж вони навчилися моделювати аварійні ситуації в електротехнічних системах та усувати їх за допомогою IT-технологій та цифровізації захисної апаратури.

Фото із сайту poltava.to

Роботи на війні та в лікарні

Будь-яке сучасне підприємство не може функціонувати без автоматизації та комп’ютерних технологій. Саме на цю обставину враховували розробники ще однієї інноваційної програми — “Робототехніка та автоматизовані системи управління”. Ця науково-педагогічна методика гармонійно та результативно поєднує звичайну інженерну освіту в галузі автоматизації з поглибленим вивченням комп’ютерних технологій. Крім того, студенти почали активно пізнавати структуру програмного забезпечення.

Фахівці з автоматизації та робототехніки займаються, як правило, створенням систем та пристроїв, призначених для управління складними технічними процесами та виробничими операціями. Втім, вакансії, що може зайняти людина, яка освоїла освітню програму техуніверситету в Полтаві, дуже різноманітні. Для таких фахівців є завдання в машинобудуванні, авіації, військовій справі та навіть у космічних проєктах. Щобільше, робототехніка використовується навіть у медицині та легкій промисловості.

Фото із сайту wikipedia.org

“Іграшка” для студентів

Згадані програми для студентів — це не перші науково-педагогічні розробки Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” в галузі інноваційних технологій. У 2021 році у виші облаштували “Cyber ​​Robo Lab” — лабораторію для творчих експериментів у сфері робототехніки та IT-технологій.

Лабораторія стала не лише зручним місцем, де можна здійснювати практичні заняття, а й тренувальною базою для команди учасників Всесвітньої олімпіади з робототехніки. Навчальне приміщення оснастили новими спеціалізованими меблями та лептопами — портативними комп’ютерами. Тут увімкнути мобільну дошку для візуалізації навчального матеріалу та обладнали стіл для роботи з конструктором “Tetrix”. Він призначений для створення моделей роботів із радіокеруванням та інших багатофункціональних механізмів.

У “Cyber ​​Robo Lab” учні змогли розпочати пошук власних оригінальних рішень інженерних завдань, пов’язаних із конструюванням роботів. За допомогою електронно-механічних моделей можна досліджувати принципи дії сенсорів, освоювати методи управління та дізнаватися про особливості роботи мікроконтролерів.

Фото із сайту nupp.edu.ua

“Закони великих грошей”

Доречно розповісти, що у “Національному університеті “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” постійно оновлювалися та розвивалися освітні програми. Кожна з них була акредитована та забезпечена необхідною матеріально-технічною базою. Учені, методисти та педагоги враховували сучасні потреби ринку праці та своєчасно реагували на перетворення в промисловості, науці та у світі фінансів.

Упродовж десятиліть у списку пропонувань для абітурієнтів з’являлися актуальні та престижні спеціальності. Наприклад, розроблено програму “IT-фінанси”, завдяки якій можна реалізуватися в інноваційних сферах економіки. Викладачі університету змогли підготувати висококласних фахівців у галузі бізнес-аналітики, банківської справи, страхування, блокчейну, штучного інтелекту. Крім того, студенти опановували науку про великі масиви даних (Big Data). До того ж молоді IT-фінансисти не лише вивчили “закони великих грошей”, а й навчилися захищати комерційну інформацію від кібератак за допомогою новітніх інформаційних технологій.

Фото із сайту poltava.to

“Зв’язок із зірками”

Влітку 2022 року Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” стала першим полтавським вишем, який отримав високотехнологічний термінал “Starlink”. Цей комплекс штучних супутників, які забезпечують доступ до інтернету, створила американська компанія SpaceX у 2015 році, а в Україні він з’явився в березні 2022 року.

Назва цього інноваційного проєкту походить від двох англійських слів: “star” — “зірка” та “link” — “з’єднання, зв’язок”. Полтавські студенти теж змогли “зв’язатися із зірками” під час практичних занять. Вони навчилися самостійно збирати комплект супутникового зв’язку Starlink та налаштовувати девайси для роботи із супутниковим інтернетом. Як розповідав завідувач кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Олександр Шефер, Starlink відрізняється надійністю у роботі, незалежно від умов експлуатації, та значної пропускною спроможністю каналів зв’язку. Крім того, серед переваг Starlink — незалежність від наземних мереж і висока швидкість.

Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” вже понад 20 років здійснює підготовку IT-фахівців. Він увійшов до першої десятки в списку вишів за кількістю абітурієнтів, готових здобути спеціальності, що пов’язані з інформаційними та комп’ютерними технологіями.

До того ж університет визнано одним із найкращих багатопрофільних вишів європейського рівня. Тут модернізовано лабораторну базу, створено хороші умови для різнобічного розвитку майбутнього спеціаліста, налагоджено плідну комунікацію з комерційними структурами. І як результат — успішне працевлаштування випускників.

Фото із сайту poltava.to

    Latest Posts

    .,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.