П’ятниця, 29 Березня, 2024

Під час реконструкції території довкола Полтавської обласної бібліотеки знайшли залишки споруди позаминулого століття

В центрі Полтави на місці ремонтних робіт були знайдені дві господарчі ями з чималою кількістю історичних знахідок. Загалом, були знайдені близько двохсот артефактів. Археологи, що працюють на місці реконструкції, припускають, що тут раніше діяла корчма, яка знаходилася тут близько двохсот років тому. Про це свідчать знайдені на місці робіт залишки столових приборів: горщики, миски, сковорідки, пляшки тощо. Далі на poltava-future.

Що там було раніше?

«Споруда кінця 18 – початку 19 століття, швидше за все, була частиною корчми. Це, мабуть, був шинок, або складське приміщення. На це вказала надзвичайно велика кількість різноманітних пляшок, штофів, винних пляшок, столового посуду та залишки їжі: кістки свійських тварин і птахів. Знайшли келихи, чарки, кухлики», – говорить кандидат історичних наук та керівник полтавської експедиції “Охоронної археологічної служби України” Юрій Пуголовок.

Також, за його припущеннями, в цій будівлі раніше пили крім міцних напоїв ще й каву та чай – на розкопках знайдені два чайники. Ще були розкопані дві люльки для паління, дитячу іграшку (коник-свистунець) та чимало пряжок, зроблених з кінської збруї. Окрім цього, було виявлено понад десять монет, які датуються між 1731 та 1838 роками.

“У великій кількості знайдено винних пляшок, а також уламки чарок. Ну ми умовно їх так називаємо — посуд для пиття. Там близько двох десятків різноманітних уламків, і кухлі” – запевняє Юрій Пуголовок.

Дослідник також говорить: будівля ця, ймовірніше за все, згоріла. На її місці виявили шар попелу та вугілля, який досягав глибини у 40-45 сантиметрів під землею.

“Зараз ми її датуємо від 80-х років XVIII сторіччя і до середини 30-х років XIX сторіччя. В археології це досить широкий період для датування, але, я думаю, з часом, коли ми повністю обробимо колекцію знахідок, ми це датування звузимо”, − каже Юрій Пуголовок.

Знайдені речі не будуть залишати на місці розкопок через відновлювальні роботи. Замість того, археологи будуть робити 3D-знімки знахідок. Після цього артефакти планується передати до Полтавського краєзнавчого музею, який знаходиться зовсім неподалік.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.