Полтаву можна заслужено назвати, якщо не «туристичною Меккою України», то як мінімум, одним з міст, які неодмінно слід побачити. Тут маса цікавих локацій, які не тільки вражають уяву і дарують позитивні емоції, але й стануть відмінним фоном для пам’ятних фотознімків. Це справжнісінькі готові фотозони, і все, що потрібно, повідомляє сайт poltava-future.com.ua, прийти до них, вибрати потрібний ракурс і кілька разів посміхнутися на камеру.
ТОП цікавих фото-місць Полтави
У Полтаві є все: красиві будівлі, пам’ятники, мальовничі пейзажі і, звичайно ж, панорамні місця, з яких відкривається неймовірний вид на місто. Обійти це все за раз навряд чи вдасться (незважаючи на відносно невеликі розміри міста), але побачити хоча б кілька цікавинок і сфотографуватися на пам’ять безумовно варто.
Краєзнавчий музей
Навіть тим, хто не відносить себе до шанувальників музеїв, буде цікаво подивитися на будівлю краєзнавчого музею Полтави. Це один найстаріших музеїв України, що зберігає величезну кількість артефактів: археологічних експонатів, предметів етнографії та культури, документів та ін.
Будівля побудована в 1891 році і відноситься до унікального стилю українського модерну. В Україні не так багато будинків зведені в даному стилістичному напрямку. Сфотографуватися варто не тільки біля музею, але і в його холі, оскільки той багато прикрашений розписом відомих українських художників. Музей розташовується за адресою вул. Конституції, 2.
Поруч з музеєм знаходиться пам’ятник Т.Г. Шевченку, який не потребує представлення і добре відомий далеко за межами України. Тарас Григорович – наша національна гордість, його віршами захоплюються люди в усіх куточках світу.
Музей-садиба Котляревського
Тим, хто любить так звані “капсули часу” чи є поціновувачем української літератури, обов’язково потрібно зробити кілька знімків у музеї-садибі І. П. Котляревського. Зовні вона виглядає, як старовинна українська хата з усіма етнічними атрибутами. Це, звичайно, не той самий будинок, в якому жив знаменитий полтавець Іван Петрович Котляревський, а споруда, відтворена на основі його садиби в 1969 році. Фотографуватися можна як всередині музею, так і біля нього, у дворі навколо хати облаштовані затишні клумбочки, так що любителі квіткових пейзажів можуть порадувати себе декількома яскравими знімками.
Музей-садиба розташовується на Івановій горі. Строго кажучи, це не гора у традиційному розумінні, а невелика височина, але історично склалося так, що місцеві звуть її горою. Офіційна адреса музею – площа Соборна, 3.
Тут же, на Івановій горі знаходиться ще одна цікава локація – пам’ятник полтавській галушці.
Пам’ятник галушці
У 2006 році навпроти входу в музей-садибу Котляревського відкрили пам’ятник полтавській галушці. Роком пізніше пам’ятник перенесли на нове (більш зручне для відвідування і фотосетів) місце – поруч з рестораном «Іванова гора».
Галушка – всесвітньо відомий символ Полтавщини, який був підтверджений офіційно у 2008 році депутатами на засіданні міської ради.
Улюблену страву полтавців увіковічили на честь дня народження М. В. Гоголя, який прославив галушку на весь світ. Для українців вона – уособлення достатку, добробуту сім’ї. На Полтавщині щорічно проходить свято галушки (якраз біля відповідного пам’ятника), на якому можна взяти участь у майстер-класі, подивитися на приготування цієї страви і, звичайно, поласувати нею.
Поруч з пам’ятником розташовується вежі Полтавської фортеці. Звичайно, це не стародавні споруди, а сучасний аналог, зведений, як то кажуть, за образом та подобою старовинного, але фотографії біля них виходять такими, немов людина перенеслася в часі.
Біла альтанка
На Соборній площі знаходиться “візитна картка Полтави” – Біла альтанка. Вона є улюбленим місцем полтавців та гостей міста. Особливо красива альтанка ввечері, коли включається підсвічування (зараз, зважаючи на воєнний стан, освітлення не проводиться). А ще з альтанки відкривається красивий панорамний вид на місто, від якого буквально захоплює дух.
Білу альтанку звели в 1909 р, вона має форму підкови – знака, який приносить удачу. Є легенда, що колись Полтавський Коваль підкував коня Петра I і цар втратив цю підкову в процесі Полтавської битви, але потім вирішив, що саме вона принесла удачу, дозволивши перемогти шведів.
Дендропарк
Дендропарк – фотолокація для любителів фотосетів на природі. Парк має площу більше 124 гектарів і є найціннішим пам’ятником садово-паркового мистецтва. Кілька років тому дендропарк облагородили, зробивши гарний вхід, а поруч з ним невеликий панорамний майданчик (відмінне місце для фото). У парку поставили кілька лавочок і облаштували щось на зразок «сухої річки» – імітацію струмочка, викладеного камінням. Навесні тут цвіте бузок і калина, а восени парк рясніє різнобарв’ям жовтіючого листя.
Театр ім. Гоголя
Драматичний театр імені М. В. Гоголя – найстаріша і дуже колоритна театральна споруда, зведена в далекому 1808 році. У 80-х роках минулого століття цей театр вважався одним з кращих в Україні. Сьогодні репертуар тут досить скромний, але сама будівля красива, як зовні, так і всередині, так що біля неї, або в її холі безумовно варто зробити кілька фотографій.
На Івановій горі знаходиться пам’ятник Мазепі – один з наймолодших культурних об’єктів Полтави, він встановлений всього 6 років тому. Примітно, що гроші на пам’ятник виділило не місто, їх збирали прості люди – ентузіасти історії, а також патріоти, впевнені в тому, що в їхньому місті обов’язково потрібен така пам’ятка історії.
У центрі Полтави знаходиться монумент Слави, споруджений на честь перемоги над шведами в 1709 році. Місцеві звуть його “орел”, оскільки він має вигляд величезної колони, зверху на якій сидить цей гордий птах і тримає в дзьобі лавровий вінок (символ перемоги).
Гуляючи по Полтаві, кожен напевно знайде ще кілька місць, гідних бути відображеними на фото. Чого варті полтавські фонтани, старовинний готичний будинок за адресою вул. Пушкіна, 40 (його ще звуть будинком Чаклуна) і Каштанова алея! Щоб перейнятися колоритом Полтави, потрібно хоча б раз її відвідати, пройтися місцевими вулицями і подихати полтавським повітрям.