П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Музей окупації радянського періоду

Полтавщина – регіон, багатий на різноманітні пам’ятки, а також цікаві місця. Серед інших, заслуговують на увагу локацій і музеї: краєзнавчий музей Полтави, музей М. Башкирцевої, космічний музей, музей МВС, музей-садиба Котляревського і так далі. Далі на poltava-future.

Музей окупації СРСР

Не так давно стало відомо, що на Полтавщині найближчим часом може відкритися ще один досить своєрідний музей, присвячений окупації радянського періоду. Про це привселюдно заявив Олександр Біленький – голова Полтавської обласної ради. За його словами, основою і своєрідним фундаментом для даного об’єкта культури стане музей “Поле Полтавської битви”. Він вважає, що в нинішній політичній ситуації люди напевно забажають переглянути своє ставлення до того часу, коли Україна була частиною СРСР. А значить, є сенс у створенні музею радянської окупації. 

Якщо дана ідея буде реалізована, музей потрапить у підпорядкування обласній раді. Щоправда, офіційних переговорів (як і підготовки відповідних документів) для створення такої установи поки що ніхто не проводив.

Біленький уточнив, що мова не йде про те, щоб фізично музей знаходився на полі Полтавської битви або «потіснив» музей, присвячений даній події. Якщо експозиція  окупації радянського періоду все ж буде, то її не вийде розмістити в якомусь невеликому будиночку або маленькому приміщенні Полтавської обласної ради. Експозиція Поля Полтавської битви стане прикладом, за образом і подобою якого в майбутньому створять “радянський” музей. 

Де існують аналогічні музеї

Строго кажучи, експозиції, що стосуються окупації радянського періоду – це не новинка. Такі музеї існують в Естонії, Грузії, Латвії і навіть в Україні. 

У Києві з 2001 року успішно працює музей радянської окупації, що містить історичні матеріали про дії партійних чиновників (в основному на території України) за період з 1917 по 1991 рр.. Радянський час історії Української держави тут висвітлюється, як окупація, терор і колонізація (один з найяскравіших прикладів – голодомор, влаштований в 30-х роках минулого століття радянською владою).

фото з Вікіпедії

У Тбілісі музей радянських репресій – це не зовсім самостійна організація. Офіційно він є структурною одиницею грузинського національного музею. Тут зібрана експозиція за 1917-1991 рр. і представлені докази політичних репресій щодо діячів науки, культури і політики. Він відкритий в 2006 році і треба зазначити, що з кожним роком його відвідує все більше людей. 

фото з сайту RuBaltic.ru

У Талліні музей радянської окупації присвячений подіям 1941-1991 років, коли Естонія підпорядковувалася СРСР, потім перейшла у владу німців, після чого знову стала частиною радянської держави. Музей працює з 2003 року і розкриває всі неприємні події, пов’язані з періодом окупації даної країни СРСР. 

Є інформація, що подібний музей планують відкрити у Молдові. 

Полтава була і залишається одним із значущих культурних центрів України, а значить, відкриття в місті такого музею стане важливим кроком у нелегкій справі декомунізації.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.