П’ятниця, 29 Березня, 2024

Переселенці у Полтавській області: будівництво нового житла

Із 2022 року держава започаткувала низку проєктів з побудови житла для переселенців у містах обласного значення. Нині в Полтавській області проживає більше 130 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців, не офіційна цифра сягає 200 тисяч. Так ВПО становлять 2 % від усіх жителів області. І саме тому кожного дня місцева влада вирішує проблеми з їх поселенням та забезпеченням усім необхідним. Більше на poltava-future.com.ua.

Як і де зараз живуть внутрішньо приміщенні особи

Людей, які приїхали із зони бойових дій забезпечує житлом міська влада. Вони надають комунальні приміщення та облаштовують у них відповідні умови. Дитсадки, гуртожитки, школи мають відповідне наповнення та умови для проживання сімей ВПО. До того ж міська влада взяла обов’язок на себе по їх харчуванню.  Волонтери та жителі регіону поселяють людей у своїх домівках або здають квартири в оренду. Приватні підприємці — власники готелів дають знижки до 75 % та можливість проживати на їх території. 

Люди, які змушені були тікати з-під обстрілів або зі своїх зруйнованих домівок втратили фактично все. Тому міська влада забезпечує додатковий видаток на покупку речей першої потреби для таких переселенців. Оскільки на фоні воєнних дій економічна ситуація та надходження до бюджету знизилися, фінансову допомогу також по-можливості надають іноземні партнери та благодійні фонди. Так міжнародна організація з міграції передала гуманітарну допомогу з Канади, це 19 тисяч ковдр для вимушених переселенців. Фінансові надходження Полтавська обласна рада отримує від європейських країн і закуповує все необхідне.

Будівництва нового житла для ВПО в Полтаві

Йдеться про багатоповерхові будинки, землю під які виділила Полтавська міська рада. Вони розробили проєкт і прийняли низку рішень, які дозволяють розпочати будівництво квартир. Міська рада повідомила, що під житло буде виділено три земельні ділянки, загальною площею близько 12 га. Будинки зводитимуться на території колишніх артскладів і в новоствореному мікрорайоні Лазурному. Проєкти будуть втілювати у життя приватні забудовники. 

Поки Полтавська влада чекає на ухвалення та рекомендації по будівництву від столиці. Передбачається, що будинки зводитимуть середньої висоти, на 5-6 поверхів. До того ж матимуть індивідуальне опалення та ліфти облаштовані для людей з інклюзією. 

Відповідно до державного розпорядження вартість квадратного метра такого житла має складати не більше 24 тисяч гривень. Полтавські забудовники пояснюють, що це викликає неабиякі проблеми, тому що ціна матеріалів і пального дорожчають. До того ж такі квартири повинні на виході мати ще і мінімальний ремонт та меблеве устаткування. Тому будівельні компанії не впевнені, що побудова такого житла може бути рентабельною для них. Проте є кілька забудовників, які все ж відгукнулися на пропозицію.

Загалом планують побудувати більше 2000 квартир, площею близько 50 квадратних метрів. Тобто переважно вони матимуть 2 3 кімнати. Таке житло внутрішню переміщеним особам надаватимуть тимчасово, на період поки вони не зможуть повернутися до власних відбудованих осель. Згодом ці квартири будуть передані людям, що стоять у черзі. Тобто військовим або їх родинам, учасникам війни Афганістані тощо.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.