Четвер, 28 Березня, 2024

ПЕЗО “Міськсвітло”: сумлінно працюють і в умовах війни також

 Понад 100 років у Полтаві працює підприємство електромереж зовнішнього освітлення “Міськсвітло”. Воно дбає про освітлення вулиць та парків, пішохідних переходів та ілюмінацію, особливо в період свят. Це перше, що створює урочисту атмосферу та настрій для усіх жителів та гостей міста. Далі на poltava-future.

Підприємство з давньою та цікавою історією 

Історія «Міськсвітла» почалася 1904 року з перших 30 електричних ліхтарів, які були встановлені на вулицях Полтави. Майже через 60 років цим комунальним господарством були створені електричні мережі вуличного освітлення. Тоді в Полтаві вже було встановлено близько 5000 ліхтарів. Згодом, тоді ще контора «Міськсвітло»  взяла на себе обов’язки обслуговувати світлофори, реклами та ілюмінацію. Обсяг робіт і штат з початкового –  20 осіб збільшувався, так контора переросла у підприємство. Нині працівники ПЕЗО “Міськсвітло” обслуговують більше 7 000 кілометрів мереж зовнішнього освітлення, 25 000 світлоточок, 64 світлофорних об’єкти, в тому числі й для людей з вадами зору.

З початком війни роботи в працівників «Міськсвітла» побільшало

Тепер вони відповідальні за систему оповіщення про повітряні тривоги. Проводять роботи по ліквідації пошкоджень електромереж в місті та в прилеглих селах і відновлюють системи оповіщення. Нині у Полтаві  не ведуться бойові дії, але є загроза бомбардування та були вже такі прецеденти. Система сирен дуже важлива, для того, щоб інформувати населення про ризик снаряда, ракети чи бомби. Так у кожного є можливість перебути у найближчому укритті, і чим краще і швидше працюватимуть сирени, тим безпечніше життя буде у містян та гостей міста. 

З лютого актуальною темою для кожного стало світломаскування. Бувало, що деякі підприємства невідповідально ставилися до цього і нехтували основним правилом – вимикати світло в нічний час доби. Тому міська влада дала доручення підприємству «Міськсвітло» припиняти освітлення одразу після початку комендантської години. Тепер автоматично воно вимикається в підприємств, магазинів, кав’ярень, салонів. Того ж, крім ефективного маскування, такі заходи допомогли економити кошти бюджету, які були виділені на освітлення вулиць. З початком війни у вечірній час в Полтаві освітлюють лише головні вулиці. Заступник міського голови повідомив, що за один місяць таких заходів підприємству вдалося зекономити 1,8 млн грн. Ці кошти залишиться на рахунку “Міськсвітла” і дозволять в наступному бюджеті зменшити видатки на його утримання.

Крім опрацювання особистих заявок від жителів міста, кожного дня працівники підприємства виконують роботи по очищенню металевих опор та їх фарбуванню, ліквідують пошкодження на лінії електромереж, ревізують та ремонтують світильники зовнішнього освітлення, ремонтують світлофори та замінюють кабельні лінії.

Часом ми не помічаємо, скільки людей працює для, того, щоб ми почувалися в Полтаві комфортно і безпечно. “Міськсвітло” працює для людей самовіддано та невпинно кожного дня. Ми дякуємо кожному працівнику за доброустрій міста і за їхню кропітку роботу. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.