Четвер, 23 Травня, 2024

Дозвілля малечі: коли на Полтавщині запрацюють дитсадки?

Від початку війни державні дитячі садочки в області не приймають малечу. У більшості з них нині проживають вимушені переселенці. Подекуди завантаженість ліжок у колись дошкільних закладах сягає понад 90%. Тим часом самі жителі Полтавщині вимушені залишати своїх чад на бабусь та дідусів або тягти їх з собою на роботу.

Сьогодні питання поновлення роботи дитсадків усе частіше піднімається на засіданнях обласної та місцевих рад.  Чиновники говорять нині необхідно вивільнити руки працюючим батькам, аби й надалі регіон збіг забезпечувати підтримку економіки держави. То, коли і як запрацюють дитсадки на Полтавщині, розбиралася Poltava Future.

Чергові групи по 30-40 дітей та розширення штату вихователів

Дитячі садки у Полтаві мають запрацювати з 1 червня. Про це у своєму телеграм-каналі написав мер міста Олександр Мамай. Він нагадав, що у більшості дитсадків сьогодні проживають вимушені переселенці. Утім, за словами пана Мамая, будівлі вільних закладів дошкільної освіти вже перевірили на предмет наявності надійних укриттів.

За попередньою інформацією, у Полтаві запрацює 12 дитячих садочків в різних районах міста. До чергових груп зараховуватимуть від 30 до 50 дітей. Перевагу надаватимуть тій малечі, у якої працюють і мама, і тато. Нині департаменту освіти Полтави доручено провести опитування серед батьків, чи готові вони відправляти своїх чад до дитсадків. При цьому влада міста відзначає, що малеча, яка до початку війни ходили в садок за місцем свого проживання, зможе змінити заклад.

Ще одне нововведення – це розширення штату вихователів. Для роботи з однією групою будуть залучати по три-чотири педагога, аби ті встигали допомогти малечі оперативно зібратися у випадку повітряної тривоги.

Дитсадки Лубен також імовірно запрацюють на початку літа. Мєр міста Олександр Грицаєнко говорить, що першими відкриватимуть дошкільні заклади, що мають укриття, та ті, від яких недалеко розташовані бомбосховища. При цьому розглядається варіант, коли дитсадки працюватимуть неповний робочий день.

Тим часом у Гадячі шість закладів дошкільної освіти відновлять свою роботи вже на початку наступного тижня

А от в Кременчуці мова про відкриття дошкільних закладів освіти поки що не йде. Влада міста говорить, що у жодному дитсадку немає належного бомбосховища.

Реакція полтавців на відкриття дитячих садків

Полтавські мами та бабусі вже давно мріють про відкриття дитсадків, адже без них – тяжко. Батьки кажуть, що діти вже давно засиділися вдома. До того ж у такому віці задля гармонійного розвитку малечі їй вкрай необхідне спілкування з однолітками.

Та все ж під дописом про можливий старт роботи дитсадків у полтавській фейсбук-спільноти чимало коментарів-занепокоєнь. Здебільшого переймаються безпекою дітей та збільшенням чисельності груп.

Так, користувач соцмережі Світлана задається питанням, куди ховатимуть дітвору під час сирен, та чи готові вихователі брати сьогодні на себе відповідальність за безпеку малечі. А от коментатор Яна Башенко схвильона тим, що обмежена кількість дітей, яких сьогодні готові прийняти дитсадки, породить нові корупційні схеми.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.