Понеділок, 16 Вересня, 2024

Що таке TMS система і якому бізнесу варто все про неї дізнатися?

Поступово процес автоматизації поглинає всі сфери бізнесу. Багато рутинних справ, які виконувались вручну замінили сучасні технології, розумне обладнання та програмне забезпечення. Одним з таких ПЗ є й так звана система управління транспортом, або скорочено TMS. Вона в десятки разів полегшує процес перевезення вантажу, незалежно від відстані, масштабності та тривалості всього процесу. Багато підприємств зробили крок у бік TMS, чим заощадили не тільки час, а й гроші.

Система управління транспортом — що це і які переваги надає?

TMS система, як на сайті https://uislab.com/uk/products/tms/ – це програмне забезпечення, що гарантує якісну організацію доставки до кінцевого отримувача. Перш за все, ПЗ націлене на оптимізацію витрат на логістику. Система управління транспортом повністю автоматизує процес управління доставкою, дозволяє якісно сформувати колектив, грамотно скласти графік роботи кур’єрів тощо.

TMS система має низку базових функцій серед яких варто виділити:

  1. Можливість забезпечити доставку покупцям у визначені терміни/часові вікна. Не всі компанії спроможні запровадити таку послугу через низку непередбачуваних обставин, що можуть статися під час перевезення вантажу. Відповідно це можна вважати унікальною послугою, яка буде виділяти компанію з поміж конкурентів.
  2. Аналіз товару, який залишився в кур’єра. Це означає, що в будь-яку мить можна оцінити робоче навантаження кожного з кур’єрів і дізнатися, чи варто скорочувати або навпаки — збільшувати штат. Дані, що надаватимуться системою, допоможуть зрозуміти ступінь продуктивності кур’єрів та сформувати гнучку систему преміювань, або навпаки, штрафів.
  3. Маршрутні листи. TMS система значно полегшує процес пошуку оптимального маршруту. Ба більше, складає його замість людини, враховуючи затори, відстань, час і багато інших можливих обмежень. Також у пам’яті системи зберігаються маршрути, які вже побудовані для постійних клієнтів.
  4. Електронна звітність. Абсолютно вся інформація щодо перевезень вантажу формується та зберігається програмою для швидкого перегляду. Присутнє сортування файлів, що допомагає знайти потрібний за лічені секунди.

Дана система забезпечує чітке бачення всього, що відбувається у відділі логістики. Завдяки постійному доступу до актуальної інформації керівники мають змогу швидко реагувати на різноманітні надзвичайні ситуації та й загалом суттєво покращувати ефективність роботи відділу. 

Для кого TMS система є найнеобхіднішою?

Безперечно, системи управління логістикою потрібно інтегрувати у кожну компанію, у функції якої входить перевезення будь-якого вантажу. Однак серед великого переліку подібних підприємств варто виділити ті, що повинні зробити це першочергово:

  • Поштово-кур’єрські служби: приватні чи державні.
  • заклади харчування, що вже ввели або планують ввести функцію доставки їжі за адресою. Сюди можна віднести й супермаркети, які пропонують доставку продуктів;
  • компанії, які працюють з великими обсягами вантажу й перевозять його за кордон. Не важливо, наскільки далеко — система здатна прокласти оптимальний маршрут попри будь-яку відстань;
  • торгові компанії, яким потрібно перевозити товар зі складів до власних мереж магазинів;
  • інтернет-магазини, котрі здійснюють доставку без допомоги сторонніх логістичних підприємств;
  • виробництва, фермерські господарства тощо: система управління транспортом здатна контролювати, наприклад, перевезення зерна й інших аграрних продуктів до складів у найкоротші строки.

З наведених прикладів можна зробити висновок, що TMS система застосовується практично всюди де фігурують якісь логістичні процеси. Підприємцям буває важко наважитись на цей крок, адже це недешева інвестиція. Однак, як показує досвід, системи створені вітчизняними розробниками окуповуються протягом першого року експлуатації.

Важливі правила вибору TMS системи

Інвестиції у власний бізнес — це чудова ідея. Та бездумні витрати можуть призвести до банкрутства або антиреклами для компанії. Щоб запобігти небажаному результату й при цьому покращити якість та швидкість перевезення вантажу, варто витратити час на вивчення ознак справді хорошого розробника, здатного створити саме те, що потрібно підприємцю.

Перш за все потрібно приділити увагу вже готовим кейсам компанії, яка розглядається на роль майбутнього розробника, прочитати відгуки інших клієнтів.

Другим, але не менш важливим пунктом, є гнучкість майбутнього програмного забезпечення. Якщо підприємство планує розширюватися — треба робити вибір у бік ПЗ, яке можна оновлювати, додавати до нього новий функціонал тощо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.