Переважна більшість полтавців, а особливо молоді родини, наразі змушені мешкати в орендованому житлі адже купити власне – розкіш або навіть недосяжна мрія. Далі на poltava-future.
Журналісти “Полтавської хвилі” зацікавились питанням придбання нерухомості більш глибоко, і провели цікаве дослідження результат якого шокував. Для того, щоб зібрати кошти на житло доведеться працювати 6 років!
Середня заробітна плата у Полтаві на сьогоднішній день – 13 397 грн. А ціни на квартири, які продаються на одному з сайтів, наступні:
- Однокімнатна на первинному ринку коштуватиме 850 тис.грн, а на вторинному – 750 тис.грн.
- Двокімнатна на первинному ринку коштуватиме 1 млн, 200 тис.грн., а на вторинному – 850 тис.грн.
- Трикімнатна на первинному ринку коштуватиме 1 млн.500 тис. грн, а на вторинному – 950 тис.грн.
То щоб придбати однокімнатну квартиру маючи середню зарплату, людині потрібно трішки більше 5-ти років, а це повні 63 зарплати. На дво- чи трикімнатне помешкання доведеться витрати ще більше років свого життя. Але за умови, якщо на це йтиме вся зарплатня повністю. Тож чи багато полтавців можуть дозволити собі таку розкіш, як власний дах над головою у місті?
По даному питанню журналісти проконсультувалися з представницею однієї з ріелторських компаній Полтави – Яною Крейзе, яка прокоментувала ситуацію з купівлею квартир:
«Частіше обирають нове житло, проте і вторинне купують чимало. За кількістю придбаних квартир, трикімнатні значно програють одно- та двокімнатним. Більше того, мало хто користується програмами від забудовника або президентською програмою “Доступна іпотека 7%”. Найчастіше — вносять повну суму».
Отже, в Україні таки функціонує, яка сприяє більш вигідним умовам купівлі власного житла. Термін виплати можна брати до 20-ти років, а перший внесок повинен бути від 15% від загальної ціни.
В той же час банки пропонують іпотечні кредити під 12%-13% річних і то, тільки на пропозиції вторинного ринку.
Деякі забудовники в Полтаві напряму від себе пропонують “розстрочку” на нове житло без здорожчання квадратних метрів та без першого внеску. Але термін, за який клієнт має “погасити” всю суму такої розстрочки не перевищує одного року, а бува навіть менше.