П’ятниця, 29 Березня, 2024

У Полтаві відбулася конференція платформи “Містохаб”

В Полтавському відділенні “Центр Дія. Бізнес” пройшла конференція громадської платформи “Містохаб”. На ній, зокрема, обговорювались плани розвитку платформи й питання ролі громадських організацій у становленні громадянського суспільства в Полтаві та області. На заході брали участь громадські діячі, місцеві підприємці та представники міської влади. Далі на poltava-future.com.ua.

Які плани на майбутнє?

На заході була озвучена ідея відкриття власного простору, що знаходиться по вулиці Спаській. Зараз в приміщенні ведуться ремонтні роботи. Пізніше там мають з’явитись кав’ярня, книгарня, арт-простір та багато іншого. 

“Ми плануємо відкривати простір у квітні місяці. Плануємо зібрати 120 тисяч доларів. Зібрано вже 30 тисяч” – говорить координаторка напрямку розвитку громадянського суспільства проєкту “Містохаб” Марина Кирилюк.

Також Марина Кирилюк поділилася більш амбітними планами – розширення проєкту за межі міста.

“Для нас важлива ваша думка, ваші ідеї. Ми хочемо представити наш майданчик для комунікації, для розвитку громадянського суспільства. Найбільша мета – створити стратегію розвитку його розвивати громадськість на Полтавщині. Можливо, вийдемо й за рамки області” – стверджує координаторка проєкту.

Яка ситуація з громадськими організаціями у Полтаві?

Під час конференції були представлені результати опитування полтавців та гостей міста, під час якого у людей запитали, що вони знають про діяльність громадських організацій та які ГО вони знають. Виявилося, що переважну більшість існуючих нині ГО полтавці не знають, адже їх дуже багато й вони різнопланові. Також, майже 50 відсотків респондентів вважають, що діяльність ГО не є системною. 

Також спікери вважають, що люди мають активніше долучатися до роботи громадських організацій та разом змінювати себе й суспільство, в якому ми живемо. 

“Ми маємо жити в реальному світі. Ви є лобістами самого себе, свого розвитку” – говорить депутатка Полтавської міської ради Катерина Бабич.

Вона впевнена: ГО – це майданчик для комунікації між громадськістю та місцевої влади. Тому, в діяльності таких організацій нічого поганого немає.

“Громадська організація має право говорити більш, ніж на двох, трьох, п’ятьох. Тобто, це щось більше, ніж громада” – каже Катерина Бабич.

Тому, за її словами, громадські організації – це той кістяк, на якому тримається суспільство й цю тематику треба поступово розвивати.

“Людина – частина суспільства. Й довго замикатися в собі не буде. Чим більше буде цих людей – тим більш кайфово. Нехай буде мільйон цих ГО” – запевняє Катерина Бабич.

Також, окрім громадських обговорень ситуації з ГО в місті та області, були обговорені з учасниками заходу ідеї, як покращити кооперацію та колаборацію між різними ГО та комунікацію з громадою. Ще були проанонсовані нові зустрічі у рамках обговорення розвитку проєкту “Містохаб”.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.