Навіть самий конструктивна досконалий силовий агрегат легкового автомобіля можна легко вивести з ладу, забувши поміняти фільтр що очищає повітря, необхідний для приготування паливо повітряної суміші. Багато українських автовласників помилково вважають, що заміна такого, на перший погляд, незначного елемента є другорядною процедурою. У реальності це не так і зношений або сильно забруднений елемент що фільтрує може стати основною причиною виходу з ладу поршневої групи та системи подачі палива. Це пов’язано з тим, що в камеру згоряння потрапляють всілякі частинки, що викликає утворення нагару або механічний знос гільз.
Конструктивні особливості елемента що фільтрує
Більшість сучасного автотранспорту оснащується повітряними паперовими фільтрами, що мають певну конфігурацію. Такі елементи багато в чому перевершили своїх попередників масляного і вугільного типу.
Залежно від форми пристрою що фільтрує, розрізняють:
- Фільтр кільцевого типу, який поступово відходить у минуле. Така деталь встановлювалася на транспорті, пальне, у двигун якого подавалось карбюратором. Недоліком такого пристрою була маленька площа фільтрації при значних габаритах деталі.
- Каркасний панельний фільтр на сьогодні є найпопулярнішим і зустрічається на транспорті з інжекторною паливною системою та автомобілях, що працюють на дизельному пальному. Такий пристрій поєднує в собі компактні розміри, високу міцність і хорошу площу фільтрації.
- Циліндрична деталь відрізняється мінімальними габаритами та максимальною площею робочої поверхні. Такий елемент використовується на комерційному транспорті з дизельною силовою установкою, а також на певних моделях легкових машин.
Якщо вам терміново потрібно підібрати повітряний фільтр або інші запчастини в Тернополі на https://zapchasti.ria.com це не завдасть проблем. Тут передбачені зручні каталоги, що дозволяють підібрати запчастини відповідно до моделі та марки транспортного засобу. А враховуючи, що в інтернеті вартість автомобільних запасних частин завжди дешевше, ніж в стаціонарних магазинах — це непоганий спосіб економії на утриманні автомобіля.
Нюанси експлуатації елемента що фільтрує
Правила експлуатації повітряних фільтрів залежать від покупки якісної деталі, грамотної її установки та візуального відстеження її стану. Ніяких особливих дій з обслуговування фільтра не потрібно. Головне вчасно проводити його заміну відповідно до рекомендацій виробника автомобіля.
Важливо розуміти, що для кожної машини призначений свій індивідуальний фільтр, що відрізняється своїми характеристиками. Тому періодичність заміни можна з’ясувати в сервісній книжці транспортного засобу.
Фахівці відзначають, що на термін служби повітряного фільтра впливають такі особливості експлуатації автомобіля:
- їзда по сильно запиленим путівцям;
- експлуатація авто в весняний сезон, коли спостерігається багато комах і пилку з квітучих рослин;
- часті поїздки по піску і пересіченій місцевості;
- використання машини для перевезення будівельних вантажів.
Також на експлуатаційний ресурс впливає місце розміщення повітрозабірника в автомобілі. Якщо елемент встановлений поряд з вихлопною системою — це призводить до додаткового потрапляння всередину нагрітого повітря що містить мінімальну кількість необхідного кисню і максимальну кількість домішок сажі та парів палива що не повністю згорілого.
Основні ознаки зносу фільтру
Сьогодні існує три основні проблеми з повітряними фільтрами:
- надмірна засміченість паперового елемента;
- механічне пошкодження деталі;
- неправильний монтаж запчастини.
Найчастіше проблеми виникають через халатність власника транспортного засобу. Нерідка українські автолюбителі набувають деталь, яка не відповідає за характеристиками конкретній марці та моделі машини. Також іноді допускаються помилки при самостійній заміні фільтра або покупки дешевих підробок. Крім цього, не виключений фактор випадковості. Іноді серед оригінальної заводській продукції трапляються браковані деталі.
За твердженням досвідчених автолюбителів першою ознакою засміченості пристрою що фільтрує є:
- різке збільшення споживання пального;
- помітне зниження показників потужності мотора;
- збільшення токсичних речовин, що містяться у вихлопних газах;
- перебої в роботі датчика, відповідального за контроль витрати повітря.
Якщо своєчасно не провести заміну повітряного фільтра в Тернополі, при виявленні будь-якої з перерахованих вище ознак, це може призвести до повної зупинки автомобіля.
Якщо ви турбуєтеся про стан свого авто, регулярно міняйте повітряний фільтр, просто відвідуючи станцію технічного обслуговування для проведення планового техогляду. Це дозволить значно продовжити експлуатаційний ресурс всіх важливих вузлів і агрегатів авто в моторному просторі.