Понеділок, 29 Квітня, 2024

“Ало, це Полтава”: як з’явився мобільний зв’язок в місті

Ми не уявляємо як можна вийти без телефону з дому, як зв’язатися з другом чи запланувати що-небудь без нього. Але ще 15 років тому на Полтавщині мобільний телефон був лише в багатіїв, а жителі віддалених сіл навіть не уявляли, як працює ця розкіш і скільки треба працювати, щоб заробити на таке чудо. Не встигли озирнутися, а мобільний телефон з гарною камерою з’явився навіть в 90-річної прабабусі. Далі на poltava-future

Розкіш 90-х років

Стільниковий зв’язок на Полтавщині з’явився на початку 90-х років минулого століття, коли на ринок вийшла спільна українсько-голландська телекомунікаційна компанія UMC. До моменту розпаду Радянського Союзу в 1991 році мобільний оператор поставив шість станцій стільникового зв’язку стандарту 1G. 

Кульмінацією цього стала знакова подія, яку підкреслив 40-секундний дзвінок першого Президента України Леоніда Кравчука до тодішнього посла України в Німеччині Івана Піскова. Проте ця подія не викликала особливого ажіотажу. У той час на 18 тисяч населення припадав лише один мобільний телефон. 

Проте Україна не відставала від світових тенденцій у телекомунікаціях. У 1994 році був заснований всеукраїнський мобільний оператор «Київстар». Так на Полтавщині повсюдно з’являється можливість говорити по телефону, але не всі нею могли користуватися через високу ціну. Спочатку явище побутує в бізнес-сфері, а потім повільно, але впевнено проникала в повсякденне життя. 

Полтавці почали обмінюватися текстовими повідомленнями в 1998 році, і того ж року комерційні SIM-карти вийшли на ринок. Потреба в пейджерах починає зникати, цей рік був масовою відмовою від пейджерів серед полтавців.

Нарешті, до кінця тисячоліття стільникові телефони продаються масово, оскільки вартість мобільного зв’язку знижується. У 1990 році тарифи “UMC” та “Київстар” значно подешевшали, до того ж “Київстар” скасовує обов’язкове укладення контрактів з користувачами мобільної мережі, тепер для того, щоб спілкуватися необхідно було просто купити сімкарту.

Телефон по кишені всім

2000 рік став проривом для мобільного зв’язку, адже саме тоді компанії “Київстар” першою на Полтавщині, як і у всій Україні, надала змогу користуватися мобільним інтернетом. Цього року з’являється безпрецедентна послуга безкоштовні дзвінки всередині мережі. Масове використання інтернету серед містян було доступне і поширилося вже у 2001 році, а по всій Україні мережа “Київстар” обслуговувала вже близько 1 млн абонентів. Тоді ж “Київстар” пропонує тарифікувати розмову посекундно, що робить компанію найпопулярнішою серед абонентів. 

На початку 2000-х компанія Samsung розробляє перший телефон з камерою, звичайно, вона була низької якості і серед полтавців майже нікому недоступна. А на початку 2005 року у місті починають з’являтися такі телефони, але в дуже заможних людей.

А у 2003 році на законодавчому рівні парламент ухвалив правки, які забороняли брати оплату за вхідні дзвінки, це призвело до того, що кількість абонентів стала невпинно більшати.

У ці роки на Полтавщині популярність мобільного зв’язку наздогнала класичний телефонний зв’язок (домашній телефон). У 2006 році мобільними телефонами обзавелися навіть жителі полтавських сіл. Тоді він перестає бути предметом розкоші і використовується виключно за призначенням і серед дітей, і серед пенсіонерів. До кінця 2010 року мобільний інтернет стає надзвичайно популярним серед абонентів, а його вартість є по кишені практично усім. На той час в Україні мобільний зв’язок є одним із найдешевших у Європі, це спричинила конкуренція між двома головними операторами зв’язку “МТС” та “Київстар”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.