Понеділок, 22 Липня, 2024

Які можливості в Полтаві відкриває професія програміста

“Програміст” – звучить дуже перспективно і поважно. Але часто можна почути, що цих спеціалістів і так вже надто багато на ринку, що це складна професія, яка забирає багато часу. Однак, ІТшник з Полтави Олександр Пасічний переконаний, що усім, хто хоче йти в ІТ, слід туди йти і відкинути всі страхи. Він уже 10 років працює в місцевій ІТ-компанії, знає сферу зсередини і поділився з нами головними перевагами професії програмувальника. Далі на poltava-future.

Насправді це творча робота, яка захоплює

Простий тест того, чи люблять люди те, що вони роблять, відповідь на питання: “чи робили б вони це, навіть якби їм за це не платили?”. У 2018 році 31 мільйон розробників зробили понад 200 мільйонів разів на Github безкоштовно.

У 2018 році 31 мільйон розробників на Github 200 млн разів витратили свій вільний час на написання коду безкоштовно. Скільки корпоративних юристів виконували б свою поточну роботу, якби їм довелося робити це безкоштовно, у вільний час?

Олександр наголошує, що немає обмежень на те, що ви можете створювати, якщо маєте можливість писати комп’ютерне програмне забезпечення. Ви можете автоматизувати ручні завдання, робити роботу швидшою та простішою для користувачів або вирішити майже будь-яку проблему. Це дає вам можливість створити те, чим ви можете пишатися.

 До того ж щоб стати хорошим у цьому, вам навіть не потрібно мати вищу освіту. Вам не потрібно починати з більш складних мов програмування; є простіші, які не використовують складний синтаксис, наприклад BASIC і Python. Вивчення будь-якої з цих мов програмування допоможе вам створити міцну основу для розуміння складніших, таких як C++, C і Java. 

Навіть в невеликій Полтаві є великий попит на фахових програмістів

Попит на кваліфікованих програмістів значно зріс за останнє десятиліття. Це також призвело до збільшення заробітної плати, що зробило ремесло дуже прибутковим. Знайти роботу в галузі програмування дуже легко, зі свого досвіду каже Олександр. Багато компаній постійно шукають програмістів, які добре знають мови програмування. 

Оскільки рівень безробіття зростає в різних секторах і наскільки наше суспільство стало залежним від технологій, професія програміста дає вам більше можливостей. 

Так багато компаній прагнуть розширити свою електронну комерцію, щоб збільшити прибуток. Стартапи прагнуть залучити та утримати клієнтів, щоб вони могли розвиватися. Програмісти можуть допомогти зробити все це можливим, написавши алгоритми.

Програмування має широкий спектр практичних застосувань, починаючи від вебдизайну та дизайну ігор до науки про дані та наукових обчислень. Захопливий аспект кодування полягає в тому, що його можна застосовувати майже в будь-якому секторі, надаючи вам більше можливостей кар’єрного зростання. 

Незалежно від того, чи це стосується навколишнього середовища, медицини, банківської справи чи машинобудування, кодування має різноманітне та широке застосування. Програмування дає вам свободу вийти за межі своєї творчості та отримати практичний досвід незалежно від обраної вами сфери. 

Свобода, гнучкість, можливості

Програмування дає вам більше свободи, ніж звичайна робота. Більшість вакансій програміста є дистанційними, що дає вам можливість для виконання ваших завдань. Робота програміста дозволить вам працювати, де завгодно, особливо якщо у вас хороша репутація. 

Віддалена робота дає вам можливість вибрати бажаний робочий час і заробітну плату. Якщо ви вирішите працювати фрілансером, ви зможете підтримувати гнучкий графік, який буде відповідати вашим інтересам і хобі. 

Олександр працює переважно віддалено, але 1-2 рази на тиждень приходить в офіс. Каже, що повністю віддалена робота заважає соціалізації і, особливо якщо ви живете самі, створює дефіцит спілкування. Так можливість кілька разів приходити до офісу і працювати в команді дуже доречна. Але ви навряд чи матимете її, якщо працюватимете на закордонну компанію або компанію з іншого міста, тоді рятуватимуть відео зустрічі та мітінги. 

Командна робота є надзвичайно важливою для всіх типів розробки програмного забезпечення. Кінцеве рішення завжди залежатиме від цінного внеску кожного члена команди, що робить вас важливою частиною головоломки. У сучасному бізнес-середовищі програмістам потрібно використовувати низку «навичок роботи з людьми», щоб залучати та спілкуватися зі своїми колеги та клієнти. 

Олександр каже, що в кожній компанії від вас очікується, що ви поділитеся своїми знаннями та передасте інформацію, яка допоможе команді досягти прогресу. Все більше організацій застосовують такі методології, як гнучка розробка програмного забезпечення, яка зосереджена на створенні атмосфери співпраці, де кожен додає цінність і вчиться один у одного. 

Робота не зникне  

Олександр розповідає, що незабаром більшість існуючих робочих місць буде втрачено через автоматизацію. Програмістів це ніяк не зачепить. Крім того, кодування знайшло застосування майже в усіх галузях і сферах життя, що підвищує його цінність. Оскільки навички мають великий попит, власники бізнесу готові наймати досвідчених кодерів незалежно від того, чи мають вони вищу освіту.

Багато організацій не вимагають від кандидатів у програмування офіційного диплому. Їм буде більше цікаво перевірити вашу здатність навчатися на роботі, вашу здатність працювати в команді та вашу готовність долати виклики. Існує величезна кількість навчальних курсів для основних мов, таких як C#, Python, PHP, HTML, JavaScript тощо, деякі з яких ви можете освоїти за лічені місяці.

На відміну від звичайної офісної роботи, програмування навряд чи скоро зникне. Як програміст, ви впевнені, що збережете свою роботу стільки, скільки забажаєте. Залежно від вашого рівня кваліфікації, ви навіть можете стати розбірливими щодо роботи, на яку погоджуєтеся.

Програмування покращує ваші когнітивні здібності та робить життя легшим

Програмування покращує ваше розумове та кількісне мислення, а також когнітивні здібності. Це також покращує ваше логічне мислення, полегшуючи обробку, розуміння та вирішення складних проблем. Мало того, це дає вам змогу швидко навчатися та покращує ваші розумові здібності. 

Ці когнітивні навички стають у нагоді під час отримання знань, розуміння складної інформації та прийняття життєвих рішень. Програмування навчить вас логічно вирішувати будь-які проблеми, з якими ви стикаєтеся, і знаходити оптимальні рішення. Ви виявите, що ви більш чіткі, зосереджені, і ваші міркування значно покращилися після того, як навчитеся програмувати. 

Програмування було розроблено, щоб покращити життя та допомогти зробити речі простішими та доступнішими. Ви завжди можете застосувати вивчену мову кодування в різних сферах свого життя. Ви можете написати рядки коду, щоб автоматизувати певну трудомістку діяльність. Це економить не тільки ваш час, але й зусилля та ресурси. 

Так Олександр ділитися досвідом застосування програмування в особистому житті. Він часто забував важливі речі і не міг спланувати правильно графік свого дня. Тому вирішив створити зручну програму для свого смартфону, яка допомагає йому з нагадування та планування робочого дня. Написання цієї програми зайняло в нього половину дня, але значно додало ефективності в життя. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.