Четвер, 23 Травня, 2024

Перспектива є: розвінчуємо міфи абітурієнтів щодо ІТ в Полтаві

Багато полтавських абітурієнтів, вступаючи на факультет комп’ютерних наук або задумуючись над цим, вважають, що фахової роботи в Полтаві вони не знайдуть і доведеться їхати до Харкова чи Києва. Їх супроводжуючи багато інших страхів, на кшталт, це дуже важко, це не для дівчат, це займатиме увесь вільний час тощо.  Однак вовків боятися — до лісу не ходити. Більшість цих побоювань та страхів звичайні стереотипи, які насадили нам американські фільми або реклама. IT-сфера в Полтаві розвивається і має багато перспектив для молодих людей. Тому ми вирішили розвінчати міфи полтавських абітурієнтів щодо цієї галузі. Далі на poltava-future.

У Полтаві немає достойної роботи для ІТшників

Насправді в IТ-індустрії Полтави зайнято кілька тис. спеціалістів, а в місті функціонують офіси більш, ніж 30 компаній. Місцеві ВНЗ готують близько трьох сотень майбутніх програмувальників щорічно

Більшість полтавських компаній є аутсорсингами, серед них “Mindy Supports”, яка займається маркетингом, продажем та роботою з європейськими клієнтами, “Beetroo”t, яка розробляє дизайн та мобільні додатки, “White label agency”, що розробляє сайти для компанії з Америки та Європи. У Полтаві також на постійній основі функціонує коворкінг “Grass Coworking”, де можна відвідати безкоштовні IT курси. 

У місті проходять IT-конференції та щорічний форум “IT-Yard”. 

Засновники бізнесу у Полтаві відмічають, серед позитивних перспектив є те, що тут відносно недорого оплата за нерухомість і сферу послуг. Компанії також приваблює те, що тут є можливість платити дещо меншу зарплатню, ніж у мегаполісах, хоча рівень спеціалістів не відрізняється. Звісно, багато працівників в цій галузі мігрують до великих міст, в пошуках кращих перспектив, але це вже задача для IT компаній — розширювати свою мережу в місті та приваблювати полтавців до працевлаштування і комфортне проживання поблизу своєї сім’ї.

Ви повинні гарно розбиратися в математиці чи природничих науках

Математичні та природничі навички можуть бути надзвичайно корисними, якщо ви хочете стати розробником. Але з огляду на це, не кожен розробник є фахівцем з математики чи науки. Звісно, ​​якщо ви хочете стати аналітиком даних, володіння вбивчими математичними навичками може допомогти, але ви можете стати успішним, не будучи математичним генієм. Математичні та природничі навички менш важливі в таких сферах, як дизайн чи цифровий маркетинг, де художні та комунікативні навички стануть у нагоді.

Загалом у техніці найважливішими є чудові навички вирішення проблем. Для деяких мов програмування, таких як JavaScript, навички вирішення проблем і логічне мислення важливіші. Або якщо ви більше творчі, ніж математичні, вам може підійти роль, заснована на дизайні. Пам’ятайте, що вам не обов’язково бути наступним Ейнштейном, щоб отримати роль у сфері технологій, кожен знайде щось для себе.

До того ж це досить творча царина. Коли ви працюєте в ІТ, вам корисно як ліве, так і праве мислення. Хоча організованість, увага до деталей і сильні аналітичні здібності корисні в технічній кар’єрі, не відкидайте силу творчості. Усунення проблем із базою даних, розв’язання проблем із мережею та створення нового програмного забезпечення – все це вимагає творчого підходу.

ІТ — це справді нестабільна сфера кар’єри в Полтаві, і там немає гарантій роботи

У цьому є частка правди. Є багато стартапів, які не є особливо стабільними. Вони відкриваються і закриваються іноді з жахливою швидкістю.Але технологія взагалі є дуже стабільною сферою кар’єри. Якщо ви втратите одну роботу через закриття або скорочення компанії, ви можете бути майже впевнені, що зможете швидко знайти щось інше, якщо у вас є хороші навички. Рівень безробіття в ІТ коливається між 2 і 3%! Це не та галузь, де звільнення може означати необхідність перекваліфікуватися, щоб робити щось зовсім інше.

Кар’єрні шляхи в технологічному секторі нескінченні, і, ймовірно, знайдеться щось, що задовольнить ваші переваги. Ви побачите, що багато вимог до навичок будуть подібними для різних ролей, тому, якщо ви оволоділи основними навичками та бажаєте вчитися, ніщо не заважає вам помінятися ролями.

Багато абітурієнтів говорять про те, що роботу займуть передові технології та штучний інтелект. справді науковці вважають, що 40% робочих місць у світі можуть бути замінені автоматизованими роботами. 

У зв’язку зі швидким розвитком технологій можна подумати, що вакансії в ІТ зникнуть першими, але це не так. Традиційне кодування дуже складне, і можуть знадобитися десятиліття, перш ніж роботи зі штучним інтелектом зможуть замінити людей у ​​його виконанні. За словами дослідників робочі місця, які можуть бути під загрозою заміни, це водії, кухарі та офіціанти.

Дівчатам там робити нічого

В Полтаві є багато технологічних компаній, де домінують чоловіки. Але є в Україні загалом є багато технологічних компаній, якими керують жінки. Skillcrush, наприклад, має близько 90% жінок. 

Те, що ми кожного дня не чуємо про успіхи жінок в цій сфері, пов’язано з їх не таким швидким входженням туди. Однак серед студентів та абітурієнтів полтавських ВНЗ існує тенденція до збільшення кількості дівчат серед здобувачів освіти. Для того ж на Полтавщині добре розвинена тенденція щодо запровадження у старшій школі класу точних наук, де як хлопчики, так і дівчатка можуть поглиблено вивчити математику і з легкістю вступити до омріяного ВНЗ або пройти IT курси. 

Без диплома нікуди

Багато людей полтавців, для того, щоб розпочати будь-яку кар’єру в ІТ, потрібно диплом і не просто бакалавра, а магістра. Це неправда. Безсумнівно, наявність ступеня комп’ютерних наук може відкрити деякі двері в ІТ-індустрії, і кандидати, які його мають, можуть отримати перевагу на певних посадах. Але багато вакансій в ІТ не вимагають диплома. 

Коли рекрутери в сфері ІТ хочуть найняти нову людину, вони дивляться на її навички та досвід. Вони важать набагато більше, ніж будь-що інше. Отже, створіть гарне портфоліо та набувайте багато досвіду роботи, і ви будете на шляху до успішної кар’єри. Крім того, навчання в університеті – це лише один із багатьох способів отримати освіту та підготуватися до світу ІТ. Сьогодні ви можете вибирати між сотнями онлайн-курсів, офлайн-шкіл і різноманітних курсів для навчання ІТ. 

Або ви можете вибрати самоосвіту та отримати необхідні навички, читаючи книги, слухаючи подкасти або переглядаючи відео YouTube. Отже, наприкінці цих навчальних вправ у вас може не бути класичного ступеня, але ви матимете навички. З дипломом або без нього ви все ще можете працювати в ІТ. 

Багато полтавців вважають, що їм потрібно вивчити всі технічні навички ІТ, перш ніж вони зможуть подавати заявку на роботу в місцеву компанію. Це неправда. Якщо ви дійсно прочитаєте оголошення про роботу, то побачите, що вимоги в Полтаві суттєво відрізняються від компанії до компанії. Це тому, що різні підприємства розробляють різні продукти, мають різні процеси та використовують різні інструменти. 

Отже, якщо ви спробуєте вивчити абсолютно все про ІТ, вам знадобляться роки за роками, і ви, ймовірно, все одно ніколи не навчитеся всього. Замість того, щоб намагатися дізнатися всі подробиці, ви повинні бути стратегічними. Вам потрібно вивчити основи, отримати роботу та вдосконалити свої навички під час роботи. Не намагайтеся вивчити все за один раз. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.