Неділя, 21 Липня, 2024

Вартість реставрації Полтавського краєзнавчого музею зросла до 148 мільйонів гривень

Нині ведуться ремонтні роботи у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Ведуться вони у рамках програми Президента України Володимира Зеленського “Велике будівництво”. За планами завершитися роботи мають наступного року. Далі на poltava-future.

З самого початку проєкту реконструкції загальну вартість усіх робіт оцінили у 97 мільйонів гривень, але зовсім нещодавно Департамент будівництва замовив додаткові реставраційні роботи на понад 37,6 млн гривень. Про це стало відомо з державного порталу публічних закупівель Prozorro. В сумі загальний кошторис ремонтів тепер становить понад 148 мільйонів гривень.

Які роботи вже ведуться?

Зараз роботи ведуться у більшості залів на усіх поверхах будівлі. Монтуються системи безпеки та вентиляції приміщення. Під час ремонтів будівельники будуть оновлювати всі частини музею: від виставкових залів до даху. Також планується відновити оригінальні колони та паркет, світильники, кесони, а ще дерев’яні вітражні вікна.

На додачу до цього, у будівлі музею будуть оновлювати систему блискавковідведення, сигналізації і змонтують систему підігріву для даху.

У холі музею будуть встановлювати гардеробну. Для людей з інвалідністю хочуть зробити доступними усі локації на трьох поверхах. За основу реставрації музею взяли ескізи архітектора Василя Кричевського, в честь якого його й назвали. Також використовують напрацювання інших художників.

Будівля Полтавського краєзнавчого музею була споруджена ще у 1903 році за проєктом Василя Кричевського. Збудовано було її у стилі українського модерну. Спочатку це був Будинок Полтавського губернського земства. Там пізніше знаходився природничо-історичний музей міста, який потім став нинішнім краєзнавчим музеєм. Будівля востаннє капітально ремонтувалася ще 60 років тому.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.