Субота, 27 Липня, 2024

У аеропорті “Полтава” збудують нову злітну смугу замість реконструкції старої

Розробка спеціальної документації вже на фінальному етапі. За інформацією пресслужби Полтавської ОДА, її згодом відправлять на експертизу, пише poltava-future.com.ua.

За час майбутньої реконструкції встановлять сучасне навігаційне обладнання, освітлення як для самої смуги, так і території за межами аеропорту. До того ж, планується закупівля спеціального обладнання для пожежної частини, також придбання автомобілю для обробки літаків протиожеледною сумішшю. Зараз же аеропорт працює лише частково: його сертифіковано приймати літаки малої авіації, але без пасажирів на борту.

“Питаннями, які стосуються аеропорту, займаємося постійно. Це —  масштабний проєкт. Документація з реконструкції злітно-посадкової смуги незабаром проходитиме експертизу. Нині чекаємо, щоб на сесії Полтавської міської ради наступного тижня затвердили будівні умови. Розширюємо площу аеропорту, бо необхідно збільшити охоронну територію. Займалися викупом земельних ділянок у людей, виділяли для цього кошти, бо необхідно було збільшити злітно-посадкову смугу, щоб відповідати міжнародним стандартам”, – розповідає голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Також він зазначив, що висновки, зроблені спеціалістами показали недоцільність реконструювання злітно-посадкової смуги летовища. Більш доцільним буде побудова нової смуги. Вартість робіт буде приблизно однаковою.

“Як зазначили проєктанти, реконструкція буде складнішою й гарантій на неї менше, тому швидше за все це буде будівництво злітно-посадкової смуги. Минулого тижня в Офісі Президента доповідав про стан розроблення проєктно-кошторисної документації. За загальнодержавним планом наш аеропорт включений на наступний рік” – переконує Олег Синєгубов.

Аеропорт “Полтава” отримав відремонтований термінал 2018 року, а наступного року почав приймати чартерні рейси. Але за три місяці вильоти були зупинені через поганий стан злітно-посадкової смуги. Гроші на реконструкцію летовища виділяють з обласного бюджету, бо, за словами Олега Синєгубова, місто в фінансуванні цього проєкту не бере участі.

Кошторис проєкту був оцінений приблизно у 1,6 млрд гривень. Будівництво можуть розпочати вже у березні-квітні наступного року, після того, як буде проведено тендер. За прогнозами губернатора, при стабільному фінансуванні, роботи можуть бути завершені до кінця наступного року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.