Четвер, 18 Квітня, 2024

 Як вирішується проблема нерегульованих переходів на Полтавщині

Діти в школах завжди вчать правило світлофора: йти на зелене світло, чекати на червоне. Але в більшості сіл Полтавської області світлофорів немає і ніколи не було. Статистика ДТП на нерегульованих пішохідних переходах по Полтавській області висока. А в Україні кожного дня близько 10 людей гине на неправильно облаштованих пішохідних переходах. Більше того, навіть у місті Полтава є нерегульовані перехрестя, де періодично зіштовхуються автомобілі, що вже говорити про селища, пише poltava-future.com.ua. То як вирішити питання безпеки пішоходів та автомобілістів, якщо урегулювати всі пішохідні переходи зараз видається неможливим?

Альтернативи світлофора: ефективно чи ні?

Кілька років тому в громадах почали встановлювати на пішохідних переходах поблизу  дитячих навчальних закладів пластикових школяриків. Вони мають привертати увагу водіїв і сигналізувати, що на цій ділянці дороги треба бути винятково обережним, адже поруч перебувають діти. 

Так було спочатку, різнокольорові фігурки упадали в очі й спонукали водіїв зупинитися перед пішохідним переходом. Але згодом вони стали звичними кожному, і сприймаються як частина місцевості.

Ще одним нововведенням стало оснащення нерегульованих переходів спеціальними ліхтариками, які кріпляться у дорожнє покриття і мигають вночі. Але такі пристрої мають властивість перегорати, заряд їхньої батареї закінчується дуже швидко. А переходи знову стають темними і непомітними. Тож комунальні служби повинні потурбуватися про вчасну заміну ліхтарів на нові та періодичне поновлення розмітки на дорозі.

2018 року Мінрегіонрозвитку здійснив нововведення, яке передбачало створення острівців безпеки на нерегульованих переходах. Острівець безпеки — це місце, зазвичай підняте над дорогою, де пішохід може перечекати посилений рух транспорту. Щоправда, такі острівці встановлюється лише на проїзній частині з чотирма та більше смугами руху.

Що робити на нерегульованому переході: буква закону

Нагадуємо, ПДР України передбачає, зокрема у пункті 18,1, що на нерегульованих переходах пішоходи мають перевагу, перед транспортним засобом з того моменту, коли ступили на перехід. До цього водій обов’язково повинен просигналізувати пішоходу, що він помітив і дає дорогу, знижує швидкість або зупиняється. Пам’ятайте, що об’їжджати пішохода, який переходить незалежно від того наскільки він далеко від вас – заборонено. 

Також категорично заборонено збільшувати швидкість, щоб встигнути проїхати перед тим, як пішохід ступить на дорогу. Навіть, якщо з першого погляду пішоходів, які збираються переходити дорогу на нерегульованому переході не видно, кожен водій повинен пригальмувати.

Але відповідальність є і у пішоходів, вони не можуть виходити на перехід в будь-який момент і чекати, що автомобіль зможе загальмувати дуже різко. Відповідно до пункту 4.14 ПДР пішоходи не мають права виходити на проїжджу частину не переконавшись, що для них і для інших учасників руху немає небезпеки. Раптово вибігати на перехід також заборонено, пішохід має впевнитися в тому, що його може розгледіти водій.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.