У ніші побутової техніки регулярно «вистрілюють» новинки. Телевізори давно здатні на більше, ніж трансляція ТВ-передач. Щоб не губитися в функціях і купити сучасний телевізор, який відповідає запитам, ми розповімо про важливі фішках. Вас чекає огляд семи важливих характеристик, які допоможуть насолоджуватися новою технікою на 100%.
- Якість зображення
Якість картинки – провідний чинник для виробників і покупців. Пристрої здатні підтримувати різні типи дозволу від HD до 8K. Найпопулярніші варіанти – Full HD, Full HD + і Ultra HD 4K. Стандарт 8K активно просувається, але поки що не стоїть для домашніх екранів. Це пов’язано з високою вартістю виробництва і з контентом, який переважно виходить в Full HD + або в 4K.
На якість зображення впливають і додаткові технології. Телевізор з максимально якісною, реалістичною картинкою підтримує такі функції:
HDR – технологія, що відповідає за підвищення контрастності і передачі кольору. Рекомендоване покоління – HDR10.
Перетворення дозволу – дозволяє конвертувати вихідний контент в більш високу роздільну здатність.
- Звук на рівні кінотеатру
Телевізор необов’язково підключати до потужної акустичної системи, щоб домогтися об’ємного звучання. Навіть якщо ви плануєте підключення колонки, важлива підтримка аудиокодека для передачі звуку в Dolby Digital якості.
Просунуті моделі оснащують кількома вбудованими динаміки. І тут мова не про двох стандартних колонках, а про чотирьох або навіть восьми. Виробники розробляють і впроваджують власні технології, що забезпечують гучний, чіткий і об’ємний звук. Шукайте в магазинах моделі з позначкою «3D-аудіо» або з подібними.
- Підтримка Smart TV
Це вже давно обов’язковий атрибут. Вихід в інтернет і інтеграція з популярними цифровими сервісами робить телевізори більш функціональними.
Smart TV працює на базі певної операційної системи, забезпечує інтернет-з’єднання, спрощує підключення сумісних пристроїв, дозволяє користуватися вбудованими додатками або завантажувати нові.
Найперспективніша операційна система – Android TV, але в цілому ОС залежить від виробника техніки. Деякі бренди роблять власну адаптацію «чистої» ОС, змінюючи інтерфейс і функціонал.
- Швидка синхронізація зі смартфонами
Зручно, коли телевізор може синхронізуватися зі смартфоном, щоб продублювати відбувається на екрані. Таким чином можна дивитися фото- і відеоконтент, зроблений на телефон. Це також зручно, коли потрібно транслювати фільми або серіали з стрімінгових сервісів, на які немає ТВ-підписки, але оплачена підписка з прив’язаного до телефону аккаунта.
У пристроях з операционкой на базі Android TV синхронізація виконується за допомогою Google Chromecast. Поки це самий практичний спосіб, що дозволяє відтворювати відео з YouTube, музику з Google Play або інших сервісів, демонструвати на великому екрані фото і відео і навіть стрім гри з телефону.
У випадку з iOS смартфонами, бездротове підключення здійснюється за допомогою AirPlay. Тому якщо у вас iPhone, шукайте телевізор з підтримкою AirPlay. По-іншому підключити смартфон бездротовим способом не вийде.
- Голосове управління
Також, як і для телефону, голосовий помічник можна використовувати для управління телевізором. Асистент виручає, коли потрібно швидко прописати пошукову команду. Зі стандартним пультом управління зробити це складно.
Просунуті телевізори з підтримкою Android TV працюють з Google Assistant. Помічник спрощує і паралельно розширює можливості управління. Голосовим запитом можна за пару секунд дізнатися погоду, знайти фільм або включити серіал, запросити програму ТБ-передач.
- Bluetooth-підключення мобільних пристроїв
Коли телевізор не підтримує AirPlay або Google Chromecast, підключати аудіосистему, навушники або інші мобільні пристрої можна не тільки за допомогою дротів. Тут допоможе Bluetooth.
Звертайте увагу на покоління доступного бездротового з’єднання. Останній стандарт – Bluetooth 5.0.Продвінутий і функціональний в порівнянні з попередніми поколіннями. Забезпечує швидке з’єднання з іншими пристроями, підтримка зв’язку без перешкод, моментальний обмін файлами і навіть економію заряду акумулятора підключеного пристрою за рахунок технології Bluetooth Low Energy.
- Продуманий дизайн
Важливий момент. Телевізор повинен бути зручним, ергономічним і вписуватися в інтер’єрну концепцію приміщення. Наприклад, команда Samsung розробила спеціальний інтер’єрний режим – Ambient. Він підтримується пристроями з серії QLED TV.
Коли користувач включає режим, екран може злитися з текстурою стіни, демонструвати заздалегідь обрану заставку, показувати погоду, час або зведення новин.
Крім такої інтер’єрної адаптації, потрібно враховувати дизайн конструкції. Перевага за ультратонкими Безрамковий моделями. Виробники випускають пристрої з товщиною екрану до 1,5 см. Безрамковий дизайн збільшує корисну площу до 99%, в той час як в моделях навіть з ультратонкими рамками – це відмітка на рівні 85%.
Для установки можливе оснащення тонкими металевими ніжками або кріпленням, що забезпечує непомітну фіксацію на стіні.