П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Який шлях пройшло радіо та телебачення Полтавщини

На Полтавщині всі, від старого до малого, знають про телеканал «Лтава», адже раніше він був єдиною можливістю дізнатися про регіональні новини. Оскільки загальноукраїнські канали розповідали мало про місцеві події. За 85-річну історію телебачення та радіомовлення Полтавщини просунулися далеко вперед, стало інноваційним та сучасним, як йому це вдалося – у матеріалі далі на poltava-future.

Перше радіомовлення на Полтавщині

 Ще далекому 1937 році у Полтаві народилася редакція Полтавського обласного радіо, яка розповідала про місцеві новини. Тоді в області була проведена дротова мережа мовлення, через 3 місяці після утворення самої області. Приміщення радіомовлення розташовувалося на перехресті сучасних вулиць Гоголя та Небесної сотні. Місцеве радіо займало одну кімнату, стіни якої були затягнуті тканинами, а посередині стояв стіл, над яким був прикріплений мікрофон. У той час в Полтаві також були популярні радіогуртки та радіоклуби.

Коли територія Полтавщини входила до Харківської області обсяг місцевого мовлення складав лише 28 хвилин вдень. Зранку зазвичай кілька хвилин були новини, далі огляд міської преси, а решту часу вмикалися трансляції концертів та гуртів художньої самодіяльності. 

Перед початком Другої світової війни радіостанція отримала у своє розпорядження автомобіль, вперше його використали на зніманні репортажу про вручення квартири жінці-передовику праці. Після Другої світової війни радіостудія переїхала в нове приміщення на сучасну вулицю Раїси Кириченко. Працівники кілька разів виїжджали на репортажі, наприклад, були присутні при закладенні нового міста Горішні Плавні, яке тоді називалося Комсомольськом. 

Сучасний телеканал та радіо

Днем відкриття телеканалу стало 1 липня 1977 року, тоді було введено в експлуатацію кореспондентський пункт Полтавського облтелерадіокомітету. В обов’язки колективу входила підготовка матеріалів про місто та область до всеукраїнської мережі.

А власний канал “Лтава” на Полтавщині з’явився в 1991 році з прийняттям Україною незалежності. 

У 2017 році Полтавське телебачення стало філією Суспільного мовлення, що входить до Національної суспільної телерадіокомпанії України. А уже за 2 роки усім звична «Лтава» змінили назву на «UA: Полтава». У 2022 році у зв’язку з ребрендингом компанії філія у Полтаві отримала назву «Суспільне Полтава».

До 2018 року полтавське телебачення розташовувалося у двох приміщеннях по вулиці Європейський та вулиці Раїси Кириченко. Хоча оренда цих приміщень для телеканалу була безкоштовною, компанія витрачала значні кошти на утримання та обслуговування найманих приміщень. Тому керівництво філіалу вирішило переїхати у власне приміщення, звідки почали виходити новини та інші програми. 

До речі, робота телеканалу спрямована на вихід у прямому ефірі, отримання фідбеку від глядачів та власне виробництво серій програм про культуру, освіту та політику. Своєю місією працівники каналу вважають підтримку національних культурних цінностей, просвіту глядачів у економічній, соціальній та культурній сферах, об’єктивний показ політичних і суспільних подій та їх аналіз.

Також уся Полтавська область має доступ до “Українського радіо Полтава.” Його прародичем у 1995 році була радіостанція «Ваша хвиля». Вона стала другою в Україні і державною радіостанцією, яка транслювала новини та музику. Левова частина етеру сучасного Полтавського радіо відведена під інформування про основні регіональні новини, події в Україні. Тут транслюються повідомлення, репортажі, інтерв’ю зі спеціалістами соціальної, культурної та політичної сфери. Художнє наповнення етеру становлять виступи українських та зарубіжних виконавців, народних ансамблів, гуртів та трансляція музичних концертів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.