Понеділок, 22 Квітня, 2024

Топ 5 причин чому варто працювати айтівцем в Полтаві

У Полтаві активно розвивається ІТ-індустрія. Наше місто не тільки захоплює своєю красою, а й виступає ідеальним місцем для кар’єрного зростання, саме тут молодь може розкрити свій потенціал і знайти робоче місце. У цій статті ми розглянемо 5 причин чому варто працювати айтівцем саме в Полтаві. Далі на poltava-future.

Полтава – це компактне місто

Полтава – чудове місто для життя: вона невелика, затишна і тоне в зелені парків. В Полтаві відносно недорогі квартири, а цінова політика нижча ніж в столиці. В середньому, всього за 30 хвилин можна дістатися свого робочого місця і зекономити час на буденні справи. Як відомо, кожна хвилина роботи айтівця на вагу золота. Також вони часто втомлюються від монотонної роботи й постійного сидіння за компʼютером, а це означає, що й відпочивати їм треба якомога більше. Отож мешканці міста до початку роботи, і після неї, можуть встигнути зробити всі буденні справи й добре відпочити. Як то кажуть, працівник, що вміє відпочивати показує кращі результати на роботі. А полтавський робітник має всі умови для економії часу, а отже й відпочинку.

Отож головною перевагою нашого міста є його компактність. Також Полтава територіально знаходиться не далеко від великих міст, як от Київ чи Харків. За 1,5 – 3 години можна поїхати на якусь розвивальну ІТ-конференцію чи інший захід, і того ж дня повернутися додому. Це якоюсь мірою теж економія: менше виїзних кількаденних поїздок – економія на готелях, кафе та ін.

Попит на професію й влучне розташування 

За останні роки в Полтаві зʼявилося багато ІТ-компаній, що і собі створило багато робочих місць де б молодь могла реалізувати себе. А у 21 столітті Полтава потрапила в рейтинг міст з найбільшою кількістю ІТ-компаній. Комп’ютерну інженерію викладають у багатьох вишах міста, зʼявилася можливість відвідувати різні курси. Місцеві фірми періодично набирають на стажування студентів, які потім можуть офіційно влаштуватися до них як повноцінні працівники. Головне проявити всі свої знання та вміння та довести роботодавцю, що вони є гідними працівниками, які можуть сприяти процвітанню компанії як на українському, так й на закордонному ринку.

IT-індустрія Полтави значно розширилася, вона стрімко розвивається і зацікавлює молодих полтавців все більше й більше, вони тягнуться до всього нового та інноваційного. 

Попит на українського ІТ-працівника почав зростати ще у 2014-2015-х роках. У місті зʼявилися університети з вивчення ІТ-технологій, крім того, і держава, і місцеві компанії зацікавлені в майбутніх спеціалістах. Вони проводять чисельні курси, стажування, всіляко зацікавлюють молодь і надають їм робочі місця. Як результат ми стрімко розвиваємося і забезпечуємо послугами всю Європу.

Ще одним з плюсів є те, що робота в Полтаві оплачується трохи менше ніж в столиці чи інших великих містах. Спершу може виникнути питання, в чому ж тут плюс? Якщо тут менше платять, краще знайти роботу в іншому місті. Насправді плюс в тому, що обираючи з ким співпрацювати, замовник обирає те, де треба менше заплатити. Що в столиці, що в Полтаві робітники абсолютно однакові, що там висококваліфікований спеціаліст, що тут, питання лиш в ціні. Отож і тут Полтава виграє. Замовник охочіше обере наше місто, а це означає, що замовлень вистачатиме і робочі місця будуть.

Гнучкість роботи

Одним з основних плюсів роботи в ІТ є можливість працювати віддалено. Під час локдауну весь бізнес сколихнувся, багато хто лишився без роботи, в Полтаві позачинялися офіси, бо ж платити за оренду було складно, особливо в той час, коли компанії не отримували жодного прибутку. Однак вище сказане майже ніяк не вплинуло на айтівців, вони показали, що цілком спокійно можуть працювати віддалено.

Багато хто так і не повернувся в офіси, адже робота з дому дозволяє економити час на дорогу та відпочинок, що своєю чергою позитивно впливає на продуктивність. Те ж саме було й з початком війни в країні, багато полтавців змушені були виїхати за кордон чи у віддалені більш менш безпечні куточки батьківщини. Головне в ІТ-роботі мати хороший ноутбук, інтернет і електроенергію. Ми живемо в час, коли наші гаджети є компактними й ми можемо працювати з ними будь-де, хоч це кафе, метро, бомбосховище та ін.

Якщо ж ІТ-працівники бажають працювати в офісі, спілкуватися з колективом і регулярно відвідувати роботу, вони можуть працювати й в такий спосіб. Все залежить від компанії та її політики. Отож в айтівців є такий вибір, який доступний далеко не для кожної професії. Кожен ІТ-спеціаліст може знайти собі як роботу в офісі (підходить для екстравертів), так й роботу вдома (зручно для інтровертів). Тобто можна працювати в залежності від особистих вподобань, навіть з готелю на Балі, було б бажання і звісно виконана вчасно робота, згідно з дедлайнами.

Хороша оплата

Як відомо, ІТ сфера добре оплачувана і навіть звичайний секретар в ІТ-компанії може похизуватися хорошим заробітком. Оплата ІТ-послуг, що у нас, що за кордоном приблизно однакова, а тому айтівці добре почуваються на батьківщині й не прагнуть поїхати шукати кращої долі куди інде в інші країни. Як вже згадали вище, оплата праці в Полтаві є на пункт нижчою ніж у столиці, але це дає місту пріоритет у виборі компанії іноземним замовником, а тому роботи вистачає, а це гарантує стабільність, чим більше роботи, тим вища оплата.

Проте не варто забувати, що ІТ не для кожного і не всякий може опанувати цей непростий фах, тому дехто дивиться на ІТ-світ й тяжко видихає з мрією працювати в ІТ хоча б секретарем.

Стабільність працевлаштування 

Свого часу Полтаву переповнювали фахівці одних чи інших галузей, робітників вистачало, роботу знайти ставало дедалі складніше. Батьки оплачували дороге навчання, а їх діти так і не змогли влаштуватися на роботу. Отож виникає цілком логічне питання, чи варто хотіти працювати в ІТ, якщо ця сфера так стрімко розвивається, а ІТ-спеціалістів стає все більше. Чи не повториться ця історія знову? У полтавських викладачів є на цю ситуацію своя думка, вони вважають, що така історія не трапиться з ІТ-освітою, тому що і ринку, і науковим установам не вистачає ІТ-працівників. Ринок розширюється, ІТ-спеціалістів не вистачає, крім того, підгалузей де може працювати айтівцем дуже багато, а з кожним роком їх стає все більше й більше.

Отож працевлаштування молодого ІТ-спеціаліста в першу чергу залежить від його самого, від того як він себе проявить і чи вистачить йому знань і вмінь, щоб привернути до себе увагу роботодавців. Адже в Полтаві студентів запрошують на роботу навіть під час їх навчання. До того ж молоді фахівці ІТ-галузі не приречені все життя працювати виключно на території Полтави, їх можуть запросити до столиці, а кращі з них точно матимуть пропозиції працювати закордоном, тут питання лиш в тому чи захочуть вони полишати домівку. Отож бачимо, що хороші робітники їдуть з Полтави, робочі місця є і певно, що й надалі ситуація не зміниться.

І це далеко не всі причини працювати айтівцем в Полтаві, їх набагато більше, головне дивитися на відносно молодий ІТ-фах з позитивом і надією на його процвітання в місті. А в майбутньому з розвитком цифрових технологій можливо замість айтівців код писатиме штучний інтелект і цей фах стане трішки креативнішим, а його працівники менш втомленими.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.