П’ятниця, 3 Травня, 2024

Як Полтавщина освоїла Starlink від Ілона Маска

На третій день після повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року компанія SpaceХ надіслала першу партію терміналів. Однак, як повідомили пізніше, переговори про це почалися за півтора місяця. У відсотковому співвідношенні на Полтавщині терміналів менше, ніж регіонах, які зазнали руйнувань внаслідок війни. Причина проста — їм потрібніше. Але освоєння інтернету від Starlink почалося весною 2022 року, і як проходило — в нашому матеріалі далі на poltava-future.

Як працює інтернет-зв‘язок від Starlink

Starlink — це система супутникового угруповання, яка має на меті забезпечити глобальне покриття Інтернетом. Ця система ідеально підходить для сільських і географічно ізольованих районів, де підключення до Інтернету ненадійне або взагалі відсутнє.

Ініціатива SpaceX  зі створення глобальної широкосмугової мережі Starlink використовує групу супутників на низькій навколоземній орбіті для надання послуг високошвидкісного Інтернету. SpaceX є приватною ракетно-космічною компанією, яку Ілон Маск заснував у 2002 році.

Starlink працює на основі технології супутникового Інтернету, яка існує десятиліттями. Замість використання кабельних технологій, таких як волоконна оптика, для передачі Інтернет-даних, супутникова система використовує радіосигнали через космічний вакуум. Наземні станції транслюють сигнали на супутники на орбітах, які, у свою чергу, передають дані користувачам Starlink на Землі. Одна ракета SpaceX Falcon 9 може вмістити до 60 супутників.

Метою Starlink є створення мережі з низькою затримкою в космосі, яка полегшить  периферійні обчислення  на Землі. Завдання створення глобальної мережі в космосі не є маленьким, особливо тому, що низька затримка є важливою вимогою. Щоб задовольнити цей попит, SpaceX запропонувала групу з майже 42 000 супутників розміром із планшет, які обертаються навколо земної кулі на низькій орбіті. CubeSats —  мініатюрні супутники, які зазвичай використовуються в LEO — створюють щільне покриття мережі, а їх низька орбіта забезпечує низьку затримку.

Starlink на Полтавщині

Першу супутникову станцію Starlink Полтавщина отримала 13 березня 2022 року. Після тестування виявилися, що швидкість завантаження була 150 Мбіт/с. Його використання необхідне, щоб підтримувати роботу критичної інфраструктури міста в умовах війни. Тобто військових, правоохоронців, медиків. Якщо місцевий провайдер дає збій, мобільний чи оптичний інтернет зникає, то керівництво та військові Полтавщини зможуть продовжити роботу за допомогою Starlink. Термінал має здатність роздавати Wi-Fi на кілька десятків пристроїв, в радіусі 30 метрів. Через тиждень після того на Полтавщині з’явилася вже друга партія супутникового інтернету Starlink. Вона як і перша покликана надавати резервну допомогу в разі перебою.

Наступна партія інтернету, яку Полтава отримала 6 червня, була покликана забезпечувати якісний навчальний процес в умовах воєнного стану. Комплекс супутникового інтернет-зв’язку передали до Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка. Так вперше на Полтавщині в навчальному закладі з’явився інтернет зі швидкістю до 1 Гбіт/с. Ректор відзначив, що університет завжди намагається бути інтегрованим у сучасні технології світового рівня і надавати освітні послуги високої якості. Тому інтернет-зв’язок такого рівня в навчальному закладі як ніколи на часі. 

А вже у серпні військовим на передовій було передано 10 станцій супутникового інтернету від Полтавської обласної військової адміністрації. Адже на фронті безперебійний зв’язок та отримані і обмін інформації дуже важливі задля спільної української перемоги.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.