Вівторок, 17 Вересня, 2024

Музей науки у Полтаві

У 21 столітті в Україні та світі набули популярності інтерактивні музеї науки, де відвідувачі мають змогу побачити цікаві фізичні та хімічні явища, краще зрозуміти природні процеси в ігровій формі. Найбільші подібні заклади знаходяться у Нью-Йорку, Лондоні, Мюнхені, Сінгапурі, Варшаві. В Україні тенденція на відкриття подібних закладів пішла з 2013 року – з того часу було відкрито музеї у Луцьку, Києві, Одесі та Львові. І, нарешті, у грудні 2023 року музей науки відкрили й у Полтаві. Далі на poltava-future.

Відкриття музею науки у Полтаві

На превеликий жаль, у Полтаві досить рідко з’являється щось нове – переважна більшість музеїв та виставкових залів збудовані ще у 19-20 столітті, та частіше за все є колишніми помешканнями відомих полтавців та жителів міста, наприклад, Івана Петровича Котляревського, або Володимира Галактіоновича Короленка. Саме тому поява нового інтерактивного музею науки, хоч і не дуже великого, але все ж внесла різноманіття у культурну спадщину Полтавщини.

Музей науки було відкрито 12 грудня 2023 року на базі Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”. Подію присвятили 205 річниці від створення даного закладу вищої освіти.

На відкритті були присутні ректор університету, професор Володимир Онищенко, запрошені поважні гості з Києва, науково-педагогічні працівники закладу та директори полтавських шкіл, гімназій та ліцеїв. Основна мета музею – покращити рівень знань дітей, підлітків та студентів у різних галузях науки, зацікавити їх до навчання та в ігровій формі залучити до науково-дослідної роботи.

Для нового музею, в політехнічному університеті виділили декілька приміщень. Також, за підтримки київських колег, спеціально до відкриття в одному з залів розмістили тимчасову пересувну експозицію від “Музею науки” МАН України.

Реалізація такого проєкту, особливо під час війни, – перший крок до розвитку й удосконалення навчального процесу для молоді.

Експозиція музею науки

Перша експозиція музею науки склала 15 інтерактивних експонатів. Особливістю музею є те, що до кожного предмету можна, і навіть потрібно торкатись, для того, щоб зрозуміти, як він працює, провести свій експеримент. Тут можна спостерігати за поляризацією світла, друкувати на 3-D принтері, розглядати голограми та досліджувати процеси заломлення сонячних променів на різних поверхнях.

Цікаво, що у приміщенні музею наявні різноманітні модернізовані установки, якими можна користуватись як студентам закладу – для виконання лабораторних робіт та кращого розуміння процесів машинобудування, телекомунікацій та нафтогазовидобування, так і школярам – для загального розвитку та формування уявлення про ті, чи інші професії. Таким чином, експонати музею можна використовувати з професійно-орієнтаційною метою: майбутні абітурієнти мають змогу побачити, як працює баштовий кран, нафтогазова башта, покрутити вентилі труб із газовидобувної промисловості, спробувати покерувати екскаватором. 

Вірогідно, це приверне увагу підлітків до вступу в Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”, тому подальший розвиток музею науки є досить вигідним для закладу.

Двері музею науки відкриті для всіх охочих абсолютно безкоштовно.

“Scientific Weekend”

Одразу ж після відкриття музею науки, співробітники університету започаткували нову традицію – проведення науково-просвітницького заходу під назвою “Scientific Weekend”. Взяти участь можуть всі охочі, вікових обмежень немає. На заході працівники музею розповідають про цікаві фізичні явища, що оточують нас у повсякденному житті та демонструють експонати.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.