П’ятниця, 29 Березня, 2024

Як вибрати телевізор для маленької кухні

Придбати телевізор з великою діагоналлю в простору кімнату сьогодні не проблема. А от в малогабаритних приміщеннях такі пристрої ні до чого. Гігантська панель на багатьох кухнях буде зайвою. Та й очікуваного ефекту від перегляду фільму з нею ви тут не отримаєте.

Але це не привід відмовлятись від установки телевізора на кухні! Просто під час покупки пристрою потрібно врахувати габарити приміщення, особливості розташування кухонних меблів та габаритної техніки. 

Кількість дюймів

Діагональ – найважливіший параметр пристрою для маленького приміщення. Розміри телевізора повинні бути невеликими. В іншому випадку:

  • чіткість зображення буде зведена нанівець, особливо за невисокій роздільний здатності дисплея;
  • сприйняття картинки буде ускладненим, вона не виглядатиме цілісною;
  • за короткий проміжок часу очі втомляться так, ніби ви цілий день працювали за комп’ютером.

Щоб не прогадати з розміром телевізора, потрібно прикинути відстань між дисплеєм і місцями, з яких буде здійснюватись перегляд:

  • від 160 см – можна вибрати пристрій з діагоналлю Full HD 40 дюймів;
  • від 200 см – Full HD 50 дюймів;
  • від 250 см – підійдуть Ultra HD 40 дюймів.

Для менших відстаней беріть екрани з 24 чи 32 дюймами – для кухонь їх часто досить.

Типи маленьких телевізорів

У простору кухню, що переходить в їдальню, можна купити плазму, де будуть на висоті чіткість, контрастність, глибина кольору. Але якщо в приміщенні і так нема де розвернутись, більш раціональне рішення – пристрій, оснащений LCD-матрицею. Щодо OLED – мінімальний розмір таких телевізорів сягає 55 дюймів, що для кухонних приміщень в хрущовках буде занадто.

Роздільна здатність

Для зовсім маленьких приладів вона може становити 1366×768 HD. Господарям буде досить зручно готувати страви та періодично поглядати на екран. А от для більших дисплеїв така роздільна здатність не підходить.

Оптимальне рішення для маленьких та середніх моделей – Full HD 1920×1080. При діагоналі до 50 дюймів деталізація зображення буде відмінною. Можна вибрати й більший формат, де якість картинки буде неперевершеною. Але наскільки це раціонально для кухні, адже ціни на такі ТВ вже покусуються?

Частота розгортки

Чим вища цифра, тем якіснішою буде картинка. Для маленької моделі частота може становити від 200 Гц. А якщо пристрій підтримує технологію 3Д – не менш ніж 400 Гц.

Матриця

Маленькі ТВ можуть бути оснащені такими матрицями:

  • IPS – особливостями є точна передача кольорів та широкі кути зображення;
  • VA – відрізняються високою контрастністю, насиченістю та глибиною відтінків чорного.

Тут кожен орієнтується на власні пріоритети і вибирає тип матриці з найбільш приємною для себе картинкою.

Роз’єми

Навіть маленький телевізор повинен мати достатньо роз’ємів. Наразі, можливо, вони здаються непотрібними. Але, як показує практика, згодом один відсутній порт може виявитись необхідним. Як мінімум, пристрій повинен бути оснащений роз’ємами HDMI, DVI, USB.

Управління

Бюджетні телевізори підтримують управління через пульт д/у. Але є й такі, якими можна керувати голосом, жестами. Так як в маленьких приміщеннях відстань від глядача до телевізора відповідна, ці опції можуть використовуватись на повну. Розумний пристрій зрозуміє та виконає завдання, а вам не доведеться пригадувати, де ви минулого разу поклали «чарівну паличку».

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.