Четвер, 25 Квітня, 2024

Велосипедне гальмо: види та відмінності

Велосипед — екологічний транспорт, на якому можна добратися до роботи набагато швидше, ніж автобусом. Засіб пересування не шкодить навколишньому середовищу, тому популярний у Полтаві. Гальма – важлива деталь конструкції, від них залежить безпека велосипедиста. Ми розповімо, які бувають види, чим вони відрізняються, як правильно вибрати.

Барабанне гальмо

Це примітивний механізм, для зниження швидкості необхідно прокрутити педалі назад. Гальмування відбувається завдяки розклинюванню колодок у втулці, вони труться о барабан. Переваги таких гальм:

  1. Захист від зовнішніх факторів. Бруд, дощ, пил не потрапляють всередину системи. Деталі не псуються, барабанне гальмо довговічне.
  2. Ефективність. Механізм спрацьовує на сухій та мокрій дорозі. Велосипедист може впевнено кататися за будь-якої погоди.
  3. Не слід регулювати. Барабанне гальмо просте в установці. Не потрібно шукати спеціаліста, який налаштує механізм.

При зниженні швидкості деталь не треться об обід. Барабанне гальмо коштує недорого, тому такі велосипеди у Полтаві можна назвати бюджетними. Механізм не потребує особливого обслуговування.

Дискові гальма

Вони є популярними для гірських велосипедів. Дискові гальма ділять на два види:

  1. Механічні. Складаються з троса, колодок та ротора. Зусилля передається за допомогою ручки керування, розташованої на кермі. Трос натягується, колодки стискають ротор, встановлений на колісній втулці.
  2. Гідравлічні. Принцип дії цієї системи дещо відрізняється. Замість троса в гідравлічний механізм наливається гальмівна рідина. Метал колодок треться об сплав ротора. Завдяки цьому забезпечується швидке та надійне гальмування.

Дискові пристрої не нагріваються, відрізняються довговічністю. Вони підходять для коліс із «вісімками». Колодки та ротори не забруднюються, можна кататися за будь-якої погоди.

Обідні гальма

Ця категорія включає такі види:

  • V-brake — важелі, з’єднані тросом, підведені до обода у формі літери “V”;
  • кантилеверні — не поширені, оскільки потужність гальмування невелика;
  • кліщові — прості в налаштуванні, але надто важкі, непрактичні для повсякденного катання;
  • гідравлічні — рідко зустрічаються в сучасних велосипедах, вони дорогі та складні у ремонті в польових умовах.

Найпоширеніші обідні гальма — V-brake. Вони перевершують решту за параметрами безпеки, часто використовуються у професійному спорті. Велосипедисти, які беруть участь у Le Tour de France, віддають перевагу цим механізмам. Знайти транспортні засоби з такими гальмами можна у веломагазині. Системи дозволяють швидко знизити швидкість під час руху, без ймовірності деформації конструкції велосипеда.

При виборі гальм враховуйте стиль їзди. Для гірських подорожей вибирайте потужні пристрої, адже схили можуть бути крутими. Чим вище навантаження, тим сильнішим має бути гальмо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.