Понеділок, 29 Квітня, 2024

Клінкерна цегла проти звичайної лицьової

Будівельна кераміка використовується людством вже не одну тисячу років. Щодо клінкеру, який теж є різновидом керамічних (глиняних) виробів, то він з’явився порівняно недавно, а точніше у першій половині XIX століття у Голландії. Сьогодні клінкерною цеглою облицьовують фасади по всьому світу. У чому причина такої популярності? Відповідь на це запитання ви знайдете у цій статті.

Чим відрізняється клінкер від звичайної кераміки?

Почнемо із назви. У перекладі з німецької слово «клінкер» означає «дзвінкий», оскільки, якщо вдарити по клінкерній цеглині, він видає характерний дзвін.

Найважливіші особливості стосуються сировини та температури випалу глиняних заготовок. Клінкер виробляють із тугоплавких каолінових глин з високим вмістом оксидів заліза та алюмінію. Як мінеральні добавки служить кілька магматичних порід і польових шпатів. З сировини одержують однорідну масу, яку з’єднують із водою.

Для формування виробів використовують метод екструзії, при якому пластичну глиняну масу пропускають крізь спеціальний жолоб. Ексклюзивні моделі формують поштучно. Після етапу сушіння цеглу обпалюють при температурі 1200-1300 ° C. Така термообробка призводить до повного спікання солей, особливо сульфатів.

Звичайну цеглу виготовляють з інших сортів глини і обпалюють при 600—1000°C. При цьому солі залишаються в цеглині і згодом у вигляді висолу (білого нальоту) опиняються на поверхні фасаду і сильно псують його вигляд. Інші хімічні сполуки у вигляді «пострілів» та «дутиків» призводять до розтріскування та руйнування стін.

Клінкер набагато міцніший і довговічніший за звичайну кераміку. Він не боїться морозів, механічного впливу, температурних перепадів та надмірної вологи. Звідси його неймовірна зносостійкість та практично необмежений термін служби.

Плюси фасадного клінкеру

Такий стіновий матеріал:

  • практично не вбирає воду;
  • не боїться морозів, витримує понад 150 циклів відтавання/замерзання;
  • міцний на вигин і стиск (звичайна цегла має марку міцності М150-М250 у той час як клінкерна стартує з М300 і досягає М1000);
  • стійкий до ультрафіолету, біологічного та хімічного впливу;
  • не виділяє токсичних речовин;
  • буває різного кольору та фактури, що дозволяє оформити будь-який фасад незалежно від стилю.

Формати клінкерних виробів можуть бути традиційними, більш економними та нестандартними для спеціальних об’єктів.

Але клінкерна цегла має один мінус — її висока ціна. Кладку виконують за допомогою спеціального розчину, який теж коштує грошей. Та й довірити роботу можна лише досвідченим майстрам, чия робота високо оплачується. Щільний матеріал також потребуватиме посилення фундаменту та потребуватиме утеплення.

При виборі клінкерної цегли варто виходити зі свого бюджету. Комусь підійде звичайний лицьовий варіант, хтось дозволить собі вічний клінкер.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.