Понеділок, 22 Липня, 2024

Картки для проїзду в Полтаві: зручно чи ні?

Як часто ви помічали, що громадський транспорт відбивається від графіка через те, що водій приймає оплату за квиток і шукає кожному решту? Чи відчували на собі невдоволення, бо водій змушений шукати решту з вашої великої купюри? Полтавська влада має розв’язання цих проблем, але чи не потягне за собою це створення інших? Далі на poltava-future.

Що таке транспортна картка 

З 28 червня усі полтавці отримали змогу розраховуватися у громадському транспорті спеціальними картками, які варто лише притулити до валідатора. Це нововведення стало можливим за сприяння оператора e-квитка «Фарго Сістемс». Такі картки не тільки роблять оплату зручнішою, а і дають знижку на проїзд. Купити їх можна в агентстві продажу по вулиці Гоголя.

Усе геніальне просто: ви купуєте картку, яка коштує 50 грн. Поповнюєте її подібно, як банківську, на будь-яку суму і картка активується. На точках продажу також проводиться консультування щодо цього нововведення. Там же картки можна поповнити, або зробити це у спеціальних терміналах. Там потрібно обрати розділ «Квитки на транспорт», а в ньому «Транспортна картка Полтави». Доки максимально можлива сума поповнення 500 грн.

За і проти транспортної картки

Окрім того, що вам не потрібно буде кожного разу шукати дрібні гроші для проїзду, така картка дає знижку на проїзд у тролейбусі – вартість вашого квитка складе 9 грн,  у автобусах – без змін. У деяких ви можете не побачити таких валідаторів, це тому, що приватні перевізники поки що не отримали їх. 

Проте приємним бонусом є і те, що пересівши на інший маршрут у транспорт з валідацією протягом 35 хвилин повторно платити не доведеться. Так, наприклад, можна з тролейбуса пересісти до автобуса і не платити нічого додатково. Залишається тільки питання як користувач громадським транспортом буде заміряти 35 хвилин…

Однак платити однією карткою за двох ви не зможете, так влаштована система оплати, потрібно, щоб пройшло 5 хвилин від моменту покупки першого квитка. 

Згодом планується поставити такі валідатори і у приватний транспорт, компанія «Фарго Сістемс» запевняє, що має достатню кількість пристроїв, щоб забезпечити всю транспортну сітку Полтави.

Однак лишається незрозумілою суть тарифних планів, які пропонує транспортна картка. Поки що працює один і має назву «Гаманець», він надає знижку тільки на проїзд у тролейбусі. Згодом планують відкрити ще два тарифи. Під назвою «Проїзд комунальний», що даватиме знижку на проїзд у будь-якому комунальному транспорті за ціною 8,50 грн. Другий тариф «Проїзд 60 єдиний» дозволить полтавцям платити за проїзд у приватному та комунальному транспорті єдину ціну — 10 грн. 

Для декого досі залишається незрозумілим така мотивація знижок і їх вигідність. Крім того, незручність полягає, ще й у тому, що картки можна купити лише в одній точці у місті, хоча компанія пообіцяла відкрити їх у кожному мікрорайоні.

Але як не крути, величезним плюсом є те, що система буде автоматично підраховувати кількість людей, що користується громадським транспортом. А у водіїв не буде спокуси применшити ці дані і забрати частину вторгованих коштів собі до кишені.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.