Понеділок, 22 Липня, 2024

Буккросинг у Полтаві:  як містянам обмінятися книгами

Буккросинг — це світова практика обміну книгами, яка існує вже понад 20 років. Пункти обміну книгами нині створюються у багатьох містах та селах України. Це невелике  приміщення або скриньки, які мають відкритий доступ та убезпечують книги від несприятливих погодних умов. Наповнюється вони виданнями, які приносять усі охочі або надаються бібліотеками. Містяни можуть брати будь-яку літературу з пунктів буккросингу, щоправда, з обов’язковою умовою повернення. Такі точки видачі книг ніхто не контролює, вони розраховані на самосвідомість громадян та відповідальність. Більше на poltava-future.com.ua.

Де в Полтаві розташовані пункти обміну книгами

У травні 2022 року місцева жителька Роксолана Дудка організувала пункт буккросингу біля Свято-Успенського собору. Спершу наповнення було виключно з домашньої бібліотеки ініціаторки. Згодом проєкт набрав розголосу серед жителів, тому полиці пункту поповнювалися новими книгами та журналами. Тут є література для дітей, художня література для дорослих і навіть наукові посібники. Особливістю цього місця є те, що, окрім книг, тут можна обмінятися розсадою та домашніми квітами.

На базі трьох полтавських пунктів видачі гуманітарних речей для переселенців волонтери також започаткували пункти обміну книгами. Всі охочі разом з гуманітарною допомогою можуть приносити художню та наукову літературу до пункту, де переселенці матимуть змогу скористатися вподобаною літературою. Всі учасники цього процесу проінформовані, що книги потрібно повернути в належному стані для подальшої передачі. Ініціатива нині користується великим попитом, виявилося, що містяни читають багато і не проти поділитися власною бібліотекою з іншими. Нагадаємо що такі пункти обміну книгами є в волонтерських ініціатив «Тепла кофта», в пункті видачі речей у спорткомплексі «Олімп», і на Соборному майдані. 

Переваги буккросингу

Концепція буккросингу ґрунтується на переконанні, що література має бути широко доступною. Книги повинні подорожувати і переходити з рук в руки, щоб виконувати своє призначення і дарувати задоволення. Книга – це не просто прикраса полиць, вона має бути доступною для кожного, хто бажає читати. Буккросинг об’єднує мільйони людей по всьому світу, це чудова можливість ділитися інтересами та знаходити собі друзів-однодумців. В час глобалізації, коли так важко відірватися від інтернет-екранів, книга, яка перебуває в близькому доступі до тебе може замінити час проведений у гаджетах.

Ідея буккросингу полягає в тому, щоб познайомити людей з новими авторами та текстами і створити свого роду глобальну бібліотеку обміну дуже різними книгами. Він книгами має багато переваг для навколишнього середовища. Адже коли книга використовується повторно, немає потреби витрачати більше паперу та ресурсів для її виготовлення. Дехто вважає що подібна практика шкодить продажу, проте насправді таке читання заохочує купувати інші книги автора, який викликав зацікавлення.

Літо — це час нових вражень та відкриттів, тож радимо вам скористатися послугами буккросингу в Полтаві і провести час з максимальною користю для себе. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.