З появою компактних багатофункціональних гаджетів, людство зіштовхнулося з досить серйозним питанням – як продовжити автономну роботу мобільного пристрою без доступу до мережевих джерел живлення? На щастя виробники портативного обладнання та аксесуарів швидко знайшли вихід з положення і запропонували користувачам достатню універсальне рішення проблеми – PowerBank.
Портативний блок живлення являє собою акумуляторну збірку, що працює під управлінням невеликого контролера, який має кілька портів для підключення споживачів і зарядки безпосередньо самого повербанка. Більшість універсальних батарей також обладнані індикатором заряду, що дозволяє користувачеві контролювати кількість енергії в батарейному відсіку і вчасно заповнювати її.
Основні правила використання зовнішнього акумулятора
- Не використовуйте повербанк при дуже низьких температурах, так як це може привести до швидкого зносу літій-іонних осередків і падіння ємності батареї.
- Не використовуйте дешеві блоки живлення для зарядки повербанка, це може привести до виходу з ладу як накопичувача, так і електронної частини пристрою. У Полтаві вибрати відповідний адаптер живлення хорошої якості допоможуть тут https://www.aks.ua/uk/catalog/zaryadnye-ustroistva/
- Якщо вже й купили повербанк, то необхідно періодично їм користуватися, а не зберігати його для якогось певного випадку. Будь-яка батарея повинна працювати. Навіть 2-3 місяці простою можуть згубно вплинути на ефективність хімічних накопичувачів енергії. Не бійтеся експлуатувати повербанк, адже будь-який виробник гарантує від 500 повних циклів перезарядки.
- У парі з додатковою батареєю краще використовувати L-образні кабелі. В цьому випадку USB порти будуть зношуватися менше, тому що навантаження н них під час експлуатації буде мінімальна.
Основні характеристики зовнішнього акумулятора
Важливим моментом є параметр ємності. Якщо в телефоні встановлена батарея 2000mAh, а портативна зарядка розрахована на 5000mAh, то повністю зарядити мобільний пристрій вийде 2 рази. Таким чином, вибираючи собі PowerBank, необхідно, в першу чергу, враховувати це значення. Однак слід пам’ятати одну особливість, чим вище ємність, тим більше габарити пристрою. Тому варіант універсальної батареї “з запасом” може стати важкою ношею. Оптимальним варіантом вважаються додаткові батареї на 10000mAh. Більш потужні збірки будуть корисні хіба що для мандрівників або любителів активного відпочинку.
Також при виборі універсального обладнання звертайте увагу на матеріал корпусу і наявність додаткових функцій, це може істотно продовжити життя пристрою і збільшити його функціональні можливості.