Україна стрімко увірвалася в ІТ-бізнес і не здає позицій, а комп’ютерні послуги є важливою складовою української економіки. На світовому ринку ми займаємо не погану позицію, адже наш ІТ-ринок є найбільшим серед країн Європи, а також ще одна наша перевага – це велика кількість ІТ-випускників. Осередком ІТ-бізнесу можемо назвати Полтаву, адже вона лідирує серед міст з найбільшою кількістю ІТ-компаній в країні. Далі на poltava-future.
Стан ринку ІТ
Україна є одним з найбільших у Європі експортерів ІТ-послуг за кордон, і навіть пори війну цей рейтинг не падає. ІТ-сфера стрімко розвивається і зацікавлює українців все більше й більше, молодь тягнеться до всього нового та інноваційного. У 2022 році ІТ-індустрія могла похизуватися наявністю понад 300 тисяч фахівців у своїй галузі. Попит на українського ІТ-працівника почав зростати ще у 2014-2015-х роках, а за підсумками 2021 року (порівняно з 2020 роком) зріс на 36%.
Також варто зауважити, що оплата українських ІТ-послуг мало відрізняється від оплати тої ж самої роботи в інших країнах, а тому український айтівець може складати конкуренцію на світовому рівні. Крім того, українська ІТ-індустрія ні чим не поступається закордонній. Наша ІТ-освіта готує висококваліфікованих працівників в галузі комп’ютерних послуг. Держава та вітчизняні компанії зацікавлені в розвитку ІТ-сфери. Як результат, ми маємо випускників, які добре розуміються на ІТ-технологіях. З кожним роком ІТ-фахівців стає дедалі більше, в той час, як за кордоном спостерігається значний дефіцит працівників ІТ-сфери.
Крім того, українські айтівці не прагнуть виїхати за кордон, адже оплата житла та проживання в інших країнах перевищує собівартість житлових умов в Україні, до того ж заробітна плата ІТ-спеціаліста мало відрізняється від платні в інших країнах, а тому наші айтівці добре себе почувають й на батьківщині.
Полтавський ІТ-світ
Найбільшою кількістю ІТ-компаній може похизуватися Полтавська область. Щорічно у місті з’являється все більше ІТ-фірм, і навіть попри війну й виїзд фахівців за кордон, Полтава продовжує розвивати ІТ-ринок. Ще у 2018 році в місті було нараховано понад 1000 працівників і понад 30 компаній даної сфери. Більшість фірм займаються аутсорсингом, а серед найбільших компаній можна виокремити: Mindy Supports, Beetroot, White Label Agency.
Коротко про компанії
Mindy Supports – є міжнародною аутсорсинговою компанією, яка налічує понад 1500 робітників, 450 з яких працюють в Полтаві. Компанія займається ІТ-підтримкою маркетингу, продажів та опрацьовує дані клієнтів з Європи. Також фірма запустила в Полтаві проєкт з високошвидкісної обробки графічних зображень. Співробітники Mindy Supports можуть проходити оплачуване навчання й тренінги. Крім того, компанія бере на роботу не лише айтівців зі стажем, а й людей без досвіду, які хотіли спробувати себе в ІТ.
Beetroot – україно-шведська компанія, що налічує по Україні 250 співробітників з яких понад 80 є полтавцями. Компанія спеціалізується на UI/UX дизайні, мобільній та веб розробці. Beetroot періодично проводить стажування для всіх хто цікавиться ІТ, а також курси з вивчення: WordPress, WooCommerce, Front-end, Back-end, Python та вебдизайну.
White Label Agency – американська аутсорсингова компанія, яка налічує серед полтавців понад 50 співробітників. Компанія розробляє сайти на платформі WordPress, займається вебдизайном, переносить сайти з інших CMS, проводить адаптацію плагінів під потреби клієнтів. В середньому фірма розробляє близько 2000 сайтів щорічно. White Label Agency час від часу запрошує на стажування випускників останніх курсів, до оплачуваної інтернатури, а кращі з них мають можливість стати повноцінними працівниками компанії.
Отож ІТ-світ Полтавщини не відстає від сучасних технологій і йде в ногу з часом, Полтавські компанії активно співпрацюють з іноземними замовниками та дають молоді можливість проявити себе у сфері ІТ.