Четвер, 23 Травня, 2024

Здоров’я рослин: гайд засобами захисту від шкідників для полтавчанина

Пестициди, гербіциди та інсектициди, о Боже! Що означають всі ці слова? Насправді, вони не такі складні, як здаються. Сьогодні ми розповімо вам про кожний з цих часто використовуваних садівничих термінів і про їхнє таємне значення. Незабаром після прочитання статті кожен полтавець зможе продемонструвати свій словниковий запас, і за допомогою цих речовин, які в надлишку надасть Аптека Садівника, виростити прекрасний сад без шкідників.

Пестициди

По-перше, давайте поговоримо про пестициди. По суті, це слово означає будь-яку речовину, яку ми використовуємо на рослинах, щоб відбити напад шкідників. Ті, в свою чергу, бувають різних форм: злісні гриби на коренях, листках і стеблах, підступні бактерії, які проникають в тканини рослин, моторошні повзуни, такі як слимаки і довгоносики, грибні мошки і жуки. Пестицидом може бути будь-яка хімічна речовина, яка використовується для знищення шкідників. Є кілька типів, але два найпоширеніших – гербіциди та інсектициди.

Пару слів про безпечне використання. Пестициди можуть складатися з надзвичайно токсичних хімікатів і речовин (якщо вони можуть убити комаху чи рослину, можливо, вони можуть завдати шкоди вам або вашим улюбленцям). Ви повинні слідувати вказівкам на упаковці будь-якого пестициду, щоб уникнути випадкового проковтування або небезпеки для навколишнього середовища.

Гербіциди

Якщо ви перепробували все, що могли, але у вас все ще є проблеми з бур’янами, гербіцид може дійсно допомогти. Вони бувають двох видів: селективні або неселективні. Селективні гербіциди призначаються для знищення одного виду і забезпечують безпеку інших рослин. Неселективні, з іншого боку, в основному вбивають все на своєму шляху.

Деякі гербіциди діють контактним методом – це звичайний розпилювальний тип. Якщо ви його використовуєте, переконайтеся, що він покрив весь бур’ян – неекспоновані ділянки можуть вижити і продовжити поширення. Інші гербіциди – систематичні, тобто ви наносите гербіцид на одну частину рослини (зазвичай на листя або коріння), і отрута поширюється, знищуючи весь бур’ян.

Інсектициди

Інсектициди, з іншого боку, є хімічними речовинами, які ми використовуємо для знищення різних жуків. Перше, що вам потрібно зрозуміти, це склад і вид: емульгійній концентрат (рідина, яку потрібно змішати з водою перед розпиленням), текучий тип, звичайна рідина, гранула, порошок? Склад, як правило, буде вказано на пляшці або контейнері і дасть вам, серед іншого, інформацію про те, як інсектицид слід розподілити по рослинах.

Інсектициди також можуть бути класифіковані за їх токсичністю і впливом на навколишнє середовище. Існують інсектициди з низьким рівнем впливу, які, хоча і не завжди є органічними, набагато менш шкідливі для людини та екології. Існують і сильні речовини з набагато більш високим рівнем токсичності. По цій причині звичайні пестициди завжди слід використовувати як крайній захід.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.