Вівторок, 18 Червня, 2024

Як підняти меблі, які не влазять у ліфт

Підйом великогабаритних меблів на поверхи багатоквартирного будинку пов’язаний з багатьма труднощами. Нерідко вони не поміщаються в ліфт, а занесення сходами або неможливе, або небажане через високий ризик пошкодження. У таких випадках підйом меблів на поверх здійснюється вздовж фасаду із занесенням через вікно. Найчастіше такі роботи виконуються з використанням методів промислового альпінізму з огляду на цілу низку переваг такого способу.

Якщо вас цікавить, як саме відбувається процес підйому вантажів на висоту, ви можете ознайомитися з цим більш детально перейшовши за посиланням: https://alpindustriya.com.ua/ua/pidjom-vantazhiv-na-vysotu/

Вибір способу підйому меблів на поверх

Існує три способи підняти на поверх меблі, які не влазять у ліфт:

 1. Найняти вантажників, які піднімуть меблі сходами, якщо габарити і вага вантажу дозволяють це зробити. Цей спосіб вельми ненадійний, оскільки під час підйому сходами і розвороту на сходових майданчиках великогабаритні меблі з високою часткою ймовірності можуть бути пошкоджені. До того ж підняти великогабаритний вантаж по сходах не завжди можливо через відсутність місця для розвороту.
 2. Найняти автокран. Підйом меблів на поверх за допомогою спецтехніки дорого коштує, до того ж цей спосіб застосовний не у всіх випадках. Обмеження стосуються висоти підйому, яка залежить від вильоту стріли автокрана.

Також не завжди є можливість під’їхати на достатню відстань до місця проведення робіт через близько розташовані сусідні будівлі та інші перешкоди.

 • Скористатися послугами промислових альпіністів. Цей спосіб порівняно з попередніми має багато переваг, тому за необхідності підйому великогабаритного вантажу до нього вдаються найчастіше.

Для вибору оптимального методу підйому меблів на поверх необхідно оцінити всі наявні можливості та ризики, а також порівняти грошові та часові витрати за різних видів послуг. Ознайомитися з орієнтовними цінами з доставки вантажів методом промислового альпінізму можна тут: https://alpindustriya.com.ua/ua/tsiny-na-pidjom-vantazhiv-na-vysotu/

Переваги промислового альпінізму

Цей метод заснований на застосуванні найпростішого альпіністського спорядження і навичок скелелазіння. В останні десятиліття він набуває все більшої популярності завдяки своїм незаперечним перевагам:

 • Універсальність. Промисловий альпінізм ефективний на будь-яких висотах і в різних умовах, включно з обмеженим простором, де неможливо застосувати будівельні риштування або спецтехніку.
 • Економічність. Ціна послуг набагато нижча, ніж під час оренди спецтехніки або встановлення фасадної люльки.
 • Мобільність і оперативність. Альпіністське спорядження швидко готується до роботи і дає змогу оперативно переміщатися по вертикалі.
 • Відсутність незручностей для оточуючих – немає перегороджених проходів і проїздів, шуму двигунів тощо.

Завдяки всім цим перевагам метод промислового альпінізму є одним з найкращих і дає змогу виконати доставку меблів через вікно максимально дешево, безпечно і швидко.

Забезпечення безпеки

Під час підйому меблів на поверх методом промислового альпінізму головним завданням є забезпечення безпеки як самих промальпіністів, так і оточуючих людей. Важливо також забезпечити збереження вантажу, що піднімається. Для цього застосовуються такі заходи:

 • Використання якісного сертифікованого обладнання та засобів індивідуального захисту. Регулярно проводяться перевірки міцності спорядження і заміна на нове відповідно до регламенту.
 • Навчання та атестація персоналу. Допуск до висотних робіт дається тільки добре навченим фахівцям, які володіють усіма необхідними навичками. Періодично проводиться атестація з охорони праці та ТБ.
 • Підготовка місця роботи з виявленням і попередженням потенційних небезпек, надійне закріплення спорядження.
 • Складання чіткого плану робіт з розподілом функцій і координацією дій членів бригади.
 • Суворий контроль за ходом робіт і виконанням вимог ТБ, а також безперервний моніторинг стану обладнання.

Дотримання цих заходів гарантує безпеку підйому меблів на поверх і зводить практично до нуля всі ризики для персоналу, оточуючих людей і власників вантажу.

Етапи підйому меблів

Робота з підйому меблів на поверх проводиться поетапно:

 • Встановлення висотного обладнання та огородження робочої зони попереджувальною стрічкою.
 • Пакування меблів з метою запобігання пошкоджень і надійного кріплення на підйомному пристрої.
 • Закріплення вантажу на мотузках для надання йому стабільного положення під час підйому.
 • Підйом вантажу за допомогою лебідки або іншого підйомного пристрою до рівня вікна.
 • Занесення вантажу в приміщення через віконний отвір.
 • Розпакування і перевірка цілісності меблів, а також встановлення їх на місце.

На завершення промальпіністи прибирають упаковку, упорядковують місце роботи, знімають спорядження, сигнальну стрічку і відвозять обладнання на службовому автомобілі.

Висновок

Підйом великогабаритних меблів на поверх – непросте завдання, яке легко вирішується, якщо звернутися до послуг промислових альпіністів. Метод промислового альпінізму зарекомендував себе як найкращий з погляду ефективності, безпеки, доступної ціни та збереження вантажу, що піднімається.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.