Четвер, 23 Травня, 2024

У Полтаві хочуть продавати місця для МАФів через аукціони

У Полтавській міській раді запропонували віддавати місця для малих архітектурних форм через онлайн-аукціони. Такий проєкт був запропонований одним із депутатів міської ради Вадимом Ямщиковим. Тому для цього планують розробити порядок розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності. Спеціальне рішення комісії діє ще з вересня. Далі на poltava-future.

Як це буде відбуватися?

За словами Вадима Ямщикова, землю під МАФи необхідно надавати публічно і за допомогою аукціонів, щоб кожен зацікавлений мав можливість прийняти участь у такому аукціоні за право оренди. 

“Цей регуляторний акт спровокувала соціальна напруга в громаді через незрозумілу систему встановлення МАФів. Тим паче коли це право отримують люди з близького кола до міського голови. Управління архітектури має підготувати проєкт, депутати затвердити, щоб історія з тимчасовими спорудами нарешті стала публічною”, – запевняє депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков.

Згідно з порядком, землю під МАФи хочуть роздавати землі портал “Прозорро. Продажі”, а також організувати комплексну схему розміщення пересувних тимчасових споруд у Полтаві.

Щоправда, є й чимало вимог щодо реалізації проєкту. По-перше, ці малі архітектурні форми мають гармонійно вписуватися в навколишнє середовище, відповідати усім естетичним та санітарним вимогам, а також мають бути зроблені з сучасних матеріалів. По-друге, необхідне обладнання, що має знаходитися біля МАФу, повинно займати не більше 25 відсотків загальної площі, зданої в оренду. Біля кожного МАФу має бути урна для сміття. По-третє, в загальній доступності має бути розміщена інформація про власника МАФу.  

Цікавим є й те, що за новими вимогами якщо поряд відбуваються ремонтні роботи, то МАФ має бути тимчасово перенесений в інше місце. Під час же аварійних робіт власник має на деякий час призупинити роботу свого МАФу.

Електронні торги пропонується проводити Управлінню містобудування та архітектури. Брати участь у аукціонах можуть не як юридичні особи, так і ФОПи. Стартова ціна за оренду землі має становити 12 відсотків від грошової оцінки вартості земельної ділянки за один рік. МАФи, які були встановлені самовільно, демонтуватимуть. 

Після знаходження переможця аукціону, з ним укладуть договір і він отримає паспорт-прив’язку для своєї підприємницької діяльності. Якщо ж умови договору були якимось чином порушені, договір з власником будуть розривати, а сплачені ним кошти не повернуть. Незабаром полтавська мерія має розглянути цю ініціативу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.