Понеділок, 22 Липня, 2024

Мережа гуртків програмування

Часто у нас виникають думки чим би зайняти дитину, щоб це допомогло їй в майбутньому. Можна записатися на танці, щоб у юнацькому віці була добре сформована постава, піти на малювання для розвитку образного мислення, чи віддати дітей на кулінарію з надією відпочити від кухні. Словом куди завгодно, щоб лиш зайняти дитину чимось корисним, розвивальним і пізнавальним. Але б хотілося чогось випереджувального, щоб бути на крок попереду, щось з вивчення нових технологій які покращать наше майбутнє. Наприклад, на гурток з ІТ. Так, це може здатися складним заняттям з купою нудних кодувань, але якщо існують гуртки ІТ для дітей, ймовірно їм це цікаво, інакше їх би не існувало. Далі на poltava-future.

Як відомо, ІТ-сфера швидко розвивається і є однією з найбільш оплачуваних в країні та й світі загалом. Тож чом би не познайомити з цим інноваційним світом дітей? Може вони й не стануть програмістами, але цікавий досвід і купа емоцій гарантовані. Це може бути цікава подорож ознайомлення зі світом ІТ, або ж першим кроком до майбутньої карʼєри. Діти лиш шукають себе, а наше завдання показати їм якнайбільше, поки вони ще малі.

Можливо ви не знали, але в Полтаві є гуртки з програмування для дітей 8 – 17 років і вони є абсолютно безоплатними.” Code Club Ukraine” – мережа клубів з кодування яку підтримує Міністерство Освіти і Науки України, а також вітчизняні ІТ-компанії, зацікавлені в тому, аби інноваційне мислення формувалося в програміста ще з раннього дитинства.

Що відомо про “Code Club Ukraine”

“Code Club Ukraine” – є всеукраїнською мережею яка безоплатно вчить дітей кодуванню. Також ця мережа входить до складу Volunteer-led ініціативи “Code Club”. Кожна зацікавлена в програмуванні дитина може доєднатися до цього гуртка і зробити свій перший крок до кодування, до нових технологій які відкриють світ нових можливостей.

Проєкт було започатковано у Великобританії Міжнародною волонтерською ініціативою “Code Club World”, яку британські волонтери (вебдизайнер Клер Саткліф і програміст Лінда Сандвік) заснували у 2010 році. Згодом проєкт розрісся і спільноти “Code Club” зʼявилися у понад 20 країнах світу. В Україні проєкт стартував з 2013 року за ініціативи Вікторії Тігіпко i “TA Ventures”.

“Code Club Ukraine” формує майбутнє ІТ в Україні, забезпечує якісною освітою дітей, створює менторську культуру в нашій країні та дає змогу українським ІТ-компаніям сприяти розвитку дітей, які цілком ймовірно в майбутньому стануть проривними спеціалістами в ІТ-галузі.

Заняття в гуртках є максимально віддаленими від нудних шкільних занять, переважно (на 92%) вони складаються з розваг. Діти отримують задоволення від них, а тому й тягнуться до вивчення нового. В ігровій формі учні отримують базові знання і вже можуть розуміти чи хочуть вони в майбутньому бути в ІТ-сфері чи краще шукати для себе щось інше.

Яким був перший випуск айтішників у Полтаві?

Перший випуск молодих айтішників “Code Club” відбувся у вересні 2019 року. Юні полтавці опанували мову “Скретч”. Керівник проєкту розповів ЗМІ, що діти мали можливість безплатно вивчати кілька мов програмування, серед яких HTML, який дозволяє створювати власні сайти, а також JavaSkript та 2D animation. Словом, можна вивчати різні мови програмування, і для кожної вікової категорії знайдеться свій курс.

Перший випуск учнів “Code Club” в Полтаві

Перший випуск молодих полтавців дав свої результати. Девʼятирічна випускниця Катя опанувала мову “Скретч” і створила свою першу гру для дітей. Головним обʼєктом гри став подарунок, який може пересуватися сценою. Подарунком зацікавлені метелики, а наше завдання відбиватися від них, стріляючи тортиками за допомогою правої та лівої клавіш. Сам курс авторці гри дуже сподобався, вона вважає, що її навчили багато чого нового.

Маленьких полтавців вперше випустила Дарʼя Недоріченко, яка й стала їх першою вчителькою, яка показала дорогу у світ ІТ-технологій. З часом проєкт розрісся і вже у 21 столітті таких курсів по Україні було понад 700.

І навіть якщо діти не захочуть присвятити своє життя програмуванню, вони все одно отримають знання, які допоможуть їм в майбутньому в ролі звичайних користувачів. Отож якщо ваші діти мають бажання навчитися кодувати підтримайте їх, “Code Club Ukraine” навчають граючи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.