Понеділок, 22 Квітня, 2024

Відкатні ворота

При виникненні потреби встановити на своєму проїзді в двір коміра з’являється питання – яку конструкцію вибрати. Великою популярністю зараз користуються орні і відкатні системи. Саме про другий тип воріт ми зараз і поговоримо.

Відкатні ворота – це стулка, яка їздить уздовж обгороджування. При цьому вони не займають багато корисного простору у дворі (у відмінності від орних). Головне – наявність достатнього місця для відкату (довжини огорожі).

З чого складаються відкатні ворота

Відкатні ворота – це цілий набір елементів, що утворюють єдину систему. Серед них:

Тепер опишемо кожен елемент окремо.

Каркас

Ця частина відкатних воріт належить безпосередньо до стулки. Його роблять з металевих профільних труб і збирають методом зварювання. Щоб конструкція вийшла надійнішою і була менш схильна до іржі її краще виготовити з т-профиля. з ним виходить менше зварювальних швів і всього одна щілина, яку треба закласти герметиком, щоб не з’явилися іржаві патьоки.

Обшивка

Цей елемент також належить до відкатної стулки. Її кріплять до каркаса. Для цих цілей підійде такий матеріал, як профнастил, металеві панелі, сэндвич-панели, дерев’яні дошки і т. п. Кріплять обшивку з двох сторін, або ж тільки з тією, яка видно з вулиці.

Заставний елемент

Щоб зробити консольні відкатні ворота необхідно передбачити місце для установки роликових опор і автоматики. Виготовляють цю заставу з металевого швелера і прутов (арматури). Ці елементи зварюють між собою в деяку конструкцію і бетонують збоку проїзду.

Фурнітура

Спеціальний набір комплектуючих потрібний для забезпечення нормального функціонування відкатної системи. Точніше сказати без них ніяк не організувати цей механізм відкриття. Фурнітура для відкатних воріт складається з 8 обов’язкових комплектуючих. Також окремо можна придбати монтажні пластини для установки роликових кареток.

Автоматика для воріт

Не обов’язково встановлювати на відкатні ворота автоматику, але з нею їх набагато простіше експлуатувати. Натискаєш кнопку пульта або дзвониш на GSM- модуль – і все, ворота відкриваються без докладання зусиль. Так, автоматика для відкатних воріт коштує грошей, але можна знайти досить бюджетну модель з відмінними характеристиками.

Як зробити відкатні ворота своїми руками

За наявності достатньої кількості грошей можна замовити такі ворота на фірмі “під ключ”. Але варто розуміти, що до вибору фірми треба підійти дуже уважно, щоб не попастися на шарашкину контору і не влетіти на кругленьку суму. При виборі керуйся наявністю у компанії реальних відгуків і по можливості поспілкуйтеся з їх клієнтами.

Але можна заощадити на виробництві і зробити все самому (ну або практично все). У цій статті ми коротко пробіжимося по цих етапах.

Насамперед треба накреслити креслення майбутніх воріт. Для цього треба заміряти отвір і по його розмірах вже його накреслити.

Далі готуєте місце під складання каркаса і під його установку.

Потім закуповуєте усі необхідні для виготовлення воріт матеріали і расходники.

На наступному етапі варимо і бетонуємо заставну деталь.

Далі варимо каркас, встановлюємо комплектуючі з фурнітури на їх робочі місця і ставимо вже готову конструкцію на отвір.

Потім обшиваємо каркас і встановлюємо замок замикання (ну або ж автоматику для відкатних воріт).

Ціна відкатних воріт

Розрахувати конкретну вартість воріт складно. Адже треба врахувати дуже багато чинників – розмір воріт, матеріали, з яких вони будуть зроблені і обшиті, фурнітура для відкатних воріт, буде або не встановлена автоматика. Ну і звичайно ж, ви робитимете все самі або ні.

Для прикладу можемо показати в скільки обійдуться ворота на отвір 4 метри заввишки 2 метри з каркасом з т-профиля і обшивкою з профнастила, звичайною фурнітурою і без автоматики.

  • Каркас – 16*270 12*80 = 5280 грн;
  • Застава – 500*2 11*25 = 1275 грн;
  • Профнастил – 180*8 = 1440 грн;
  • Фурнітура для відкатних воріт – 2995 грн;
  • Витратні матеріали – близько 2500 грн
  • Ворота обійдуться приблизно в 13500 грн

Чим можна обшити каркас відкатних воріт

Трохи пройдемося по матеріалах, які можна використати в якості обшивки. Першим за популярністю йде профнастил. Він поставляється листами, які ідеально кріпляться до каркаса з т-профиля. До того ж ці листи мають різні форм хвиль і широку гаму кольорів.

Також часто використовують дерев’яні дошки. Вони дешеві, але варто розуміти, що такі ворота будуть важкі. До того ж, дерево має властивість набирати вологи, тому варто врахувати цей момент при виборі фурнітури.

Також використовують сэндвич-панели, металеві пруты, комбінацію різних матеріалів.

Завершення

Відкатні ворота – прямий конкурент розпашним воротам. Існує 3 варіанти організації механізму відкату – по рейці, підвісний і консольний. Кожен має свої недоліки і переваги, але останній їх практично не має.

Виготовити такі ворота легко самостійно. Можна також автоматизувати такі ворота. Каркас для відкатної стулки краще зробити з Т-профілю – так надійніше і швидше. В якості обшивки добре підходить профнастил.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.