Четвер, 23 Травня, 2024

Де здобути ІТ-освіту в Полтаві

Рано чи пізно кожен абітурієнт стикається з питаннями: який фах обрати, до якого вишу вступити, гайнути до столиці чи залишитися поруч з батьками й таке інше. Припустимо ви вже визначилися і марите світом ІТ, адже він є найпопулярнішим фахом 21 століття. Айтівці добре заробляють, навіть звичайний секретар в ІТ-компанії може похизуватися хорошою зарплатою. ІТ-сфера стоїть попереду і стрімко розвивається, отож якщо тебе манить все нове і ти хочеш бути на крок попереду, тобі однозначно в ІТ. Для цього не обовʼязково їхати до столиці, адже виші, де навчають ІТ-спеціалістів є в багатьох містах України, зокрема, й серед Полтавських закладів освіти є кілька непоганих варіантів. Далі на poltava-future.

ІТ-спеціаліст виважений, терплячий і посидючий, він не боїться нових викликів, а також нудної монотонної роботи. Одна помилка може коштувати години проробленої роботи, а тому ІТ-спеціаліст має бути уважним і ще раз повторюся, терплячим. Він має добре знати свій фах і не боятися розвиватися разом з цифровим світом. Навички програмування, знання мережевих технологій є одними з ключових якостей програміста. Якщо тебе це не злякало, пропоную перейти до вибору вищого навчального закладу, де можливо ти проведеш свої кращі студентські роки.

Полтавський інститут бізнесу міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая

Інститут знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Сінна, 7.

Інститут був створений у 1992 році за ініціативою Юрія Бугая. У 1999 році інститут значився як структурний науково-навчальний підрозділ “МНТУ” покликаний організувати в країні підготовку фахівців нової формації. Того ж року і було здійснено перший набір студентів. 

Інститут забезпечує такими освітніми рівнями як: бакалавр, спеціаліст та магістр у напрямах інформатики, підприємництва, менеджменту, бізнесу, права, психології та ін.

В університеті є можливість навчатися на ІТ-спеціаліста. Навчальний заклад пропонує “Інженерію програмного забезпечення”, як спеціальність спрямовану на розробку програмних систем. Фахівці в цій галузі мають попит на ринку праці, мають хороший заробіток, а також їм є куди рости, адже технології розвиваються досить стрімко. Цей напрям буде цікавий для тих кого приваблює розробка вебсайтів, 3D моделей, компʼютерних ігор, програм та ін. Працівники університету запевняють, що закінчивши навчання за цим спрямуванням ви зможете працювати в ІТ і не лише в Україні, а й за її межами, а серед переваг професії є її гнучкий графік та можливість працювати з дому.

Закінчивши навчання студенти можуть продовжити навчання в магістратурі й отримати повну вищу освіту за спеціальністю “Компʼютерні науки” з кваліфікацією “Магістр з компʼютерних наук”.

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

Університет знаходиться за адресою: Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Першотравнева, 20.

Заснування університету відбулося в 1921 році. Спочатку це були вищі педагогічні курси яких прирівнювали до технікумів. Уже понад 50 років університет здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців різних спеціальностей для промислового міста Кременчук та регіону Центрального Придніпровʼя. Навчальний заклад спрямовує свою діяльність на реалізацію принципів Болонської декларації. Цей заклад відповідає стандартним вимогам щодо освіти, забезпечує конкурентоспроможність своїх здобувачів, а університетський диплом дає змогу працювати навіть за кордоном. Також варто зауважити, що це єдиний класичний університет у Полтавській області який має понад 7000 здобувачів освіти.

В університеті є кафедра “Компʼютерної інженерії та електроніки”, її було створено у 2021 році на базі кафедри “Компʼютерних та інформаційних систем і електронних апаратів”. В навчальному закладі є можливість вивчитися на бакалавра й отримати спеціалізацію “Компʼютерна інженерія”, “Електроніка”, на магістра “Телекомунікації та радіотехніка” і навіть досягти рівень доктора філософії за напрямом “Інформаційні технології”. Кафедра має висококваліфікованих робітників, які активно співпрацюють з вітчизняними та міжнародними ІТ-компаніями, промисловими підприємствами та організаціями. А також займається науковими дослідженнями в деяких галузях ІТ-сфери.

Випускники університету, що закінчили даний факультет зможуть працювати: аналітиками, системними адміністраторами, тестувальниками, розробниками програмного забезпечення, керівниками проєктів та ін.

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка

Університет знаходиться за адресою: м. Полтава, Першотравневий просп., 24.

В університеті функціонують 55 спеціалізованих навчально-наукових лабораторій, де студенти можуть опанувати 30 різних спеціальностей на 7-ми різних факультетах, серед яких: архітектурний, будівельний, фінансово-економічний, електромеханічний та ін. При університеті є 20 кафедр на яких присутня аспірантура. Щорічно понад 70 аспірантів вступають до вишу на 16 різних напрямів. Крім того, університет має вчені ради для проведення захистів кандидатських та докторських дисертацій.

Кафедра “Компʼютерних технологій та інформаційних систем” зʼявилася в університеті за рішенням вченої ради у 1998 році. Кафедра стрімко розвивалася, тож невдовзі її розділили на дві окремі, а саме на кафедру “Компʼютерних та інформаційних технологій і систем” та кафедру “Економічної кібернетики”. Вони спрямовані на розвиток наукових та освітніх напрямів у галузі інформаційних технологій, систем штучного інтелекту, аналітики компʼютерних систем і математичного програмного забезпечення обчислювальних машин і систем. На кафедрі можливе навчання на бакалавра за спеціальностями: “Компʼютерні науки”, “Компʼютерна інженерія”, “Кібербезпека та захист інформації” та магістра за напрямами: “Компʼютерні науки” й “Компʼютерна інженерія”.

Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління імені Юрія Кравченка

Університет знаходиться за адресою: Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Пролетарська, 24/37.

Університет було засновано у 1992 році як один з перших приватних навчальних закладів в Україні. В навчальному закладі функціонує 14 кафедр на яких працює приблизно 160 викладачів з яких понад 70% мають ступінь кандидата чи доктора наук, які є доцентами чи професорами. Університет диджиталізований, обладнаний сучасними компʼютерами та має доступ до інтернету. І це анітрохи не дивно, адже спеціальність “Інформатика і компʼютерні технології” просто зобовʼязує університет йти в ногу з часом і новими технологіями.

Пирятинська філія Європейського університету 

Університет знаходиться за адресою: Полтавська обл., м. Пирятин, вул. Абаканська, 102.

У травні 2004 року було засновано Пирятинську філію ПВНЗ “Європейський університет” як класичний бізнес-коледж. В університеті є низка спеціальностей серед яких: інформаційна, бібліотечна та архівна справа, право, облік і оподаткування, екологія і звісно компʼютерна інженерія.

Філія є відокремленим структурним підрозділом. Після успішного складання іспитів студенти зможуть отримати диплом державного зразка відповідного рівня акредитації. Крім того, життя в цих стінах наповнене постійним рухом до розвитку, студенти можуть брати участь у міжнародних конференціях, публікувати статті в наукових журналах, консультуватися з викладачами, а також поглиблено вивчати англійську мову.

Отож, розглянувши світ Полтавських вишів можна зробити висновок про багатогранність нашого міста в освітній сфері. Приватні та державні університети пропонують різні спеціальності, серед яких є й ІТ-технології, які на початку 21 століття користуються особливою популярністю серед молоді й відповідають потребам ринку праці. Вибір освіти й вишу залежить від індивідуальних потреб та інтересів абітурієнта, але однозначно можна сказати, що у Полтаві є цілком не погані можливості для здобуття якісної вищої освіти у сфері ІТ-технологій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.